کد خبر: 930414 A

مدیرکل زندان‌های استان تهران به مناسبت هفته قوه قضاییه از زندان دماوند بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، سیدحشمت الله حیات الغیب، مدیرکل زندان‌های استان تهران طی بازدیدی که با آغاز هفته قوه قضائیه و به منظور بررسی اقدامات عمرانی جدید ندامتگاه دماوند صورت گرفت، اظهار کرد: در امر برقراری امنیت و سلامت اجتماعی، وجود دستگاه‌های قضایی و انتظامی، از پایه‌های بنیادین و اساسی به شمار می‌آید و موجب ایجاد نظم و آرامش برای شهروندان می شود.

وی افزود: دکتر بهشتی سید شهدای قوه قضائیه، درس آزادگی و پایداری به همه ما داد تا در کنار پشتکار و روحیه جهادی در سنگر اصلاح و تربیت تلاش کنیم و هدفمان بازگشت سالم مددجویان به جامعه و در پیش گرفتن یک زندگی سالم از سوی آنان است.

مدیر کل زندان‌های استان تهران با گرامیداشت این هفته و یاد شهدای هفتم تیر و هشت سال دفاع مقدس گفت: با چنین هدفی، جامعه در فضای سرشار از اطمینان خاطر و آسودگی قرار می‌گیرد، آرامشی که در سایه آن زندگی عادی جامعه تداوم یافته و هیچ مجرمی یارای تهدید جان و مال و نوامیس مردم را نداشته باشد.

حیات الغیب تصریح کرد: مجموعه کارکنان اداره کل زندان‌های استان تهران تمام قوای خود را به کار گرفته‌اند تا با پیروی از  برنامه‌های تحولی، اصلاحی و تربیتی قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها، با توسعه آموزش‌های عقیدتی، مذهبی، تحصیلی و اشتغال موجبات بازپروری را فراهم نموده، از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری گردد.

وی ادامه داد: در راستای این هدف متعالی، طی یک سال اخیر، با ایجاد تحول اساسی در زندان‌های استان تهران، تلاش گردید ایام حبس به یک فرصت برای مددجو تبدیل شود و ضمن شرکت در دوره‌های آموزشی مختلف زندگی سالمی را شروع نماید.

مدیر کل زندان‌های استان تهران گفت: اشتغال به کار زندانی پایه اصلی اصلاح و تربیت است، زیرا زندانی در ایام تحمل حبس، فرصت مناسبی برای آموختن حرفه و فنی متناسب با استعداد و توانائی خود به دست می آورد که ضمن رهایی از بیکاری و بطالت، پس از آزادی با ادامه آن هنر، می‌تواند شغل مناسبی داشته، به چرخه جرم بازنگردد.

وی با ابراز رضایتمندی از روند فعالیت‌های عمرانی انجام شده در ندامتگاه دماوند، با زندانیان نیز گفتگو و دستورات لازم را جهت رفع مشکلات آنان صادر کرد.

دماوند زندان قوه قضاییه هفته قوه قضائیه سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور حیات الغیب حشمت اله حیات الغیب زندان دماوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر