کد خبر: 930283 A

معاون اول رئیس جمهور بر تخصیص ارز و فراهم کردن شرایط ترخیص سریعتر کالاهای ضروری از بنادر کشور تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در جلسه ترخیص کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی از بنادر کشور، ضمن تاکید بر تخصیص ارز مورد نیاز برای ترخیص کالاهای اساسی مورد نیاز کشور، دستگاه‌های مرتبط را ملزم به فراهم ساختن شرایط برای واردات سریعتر این کالاها از بنادر کرد.

در این جلسه که با حضور وزرای جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور و معاونان دستگاه‌های مربوطه برگزار شد، پیرامون نحوه اختصاص ارز جهت ترخیص نهاده‌های دامی از بنادر کشور و نیز اتخاذ راهکارهایی جهت خرید کالاهای ضروری مورد نیاز کشور بحث و تبادل نظر شد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و رئیس کل گمرک کشور نیز در این جلسه بطور جداگانه گزارش‌هایی در خصوص آمار شناورهای حامل و در حال تخلیه کالاهای اساسی و میزان ذخایر این کالاها در انبارهای بنادر جنوبی وشمالی کشور ارایه کردند. بر اساس این گزارش‌ها بیش از سه میلیون و ۹۵ هزار تن کالاهای اساسی و بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالاهای غیر اساسی در بنادر کشور وجود دارد.

در این گزارش‌ها با اشاره به نیاز کشور به کالاهای اساسی شامل گندم، جو، ذرت، دانه‌های روغنی، کنجاله، شکر، برنج و روغن خوراکی اشاره و راهکارهایی برای تامین ارز مورد نیازجهت ترخیص ارایه شد.

 

جهانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر