کد خبر: 929564 A

صباغیان در تذکر شفاهی؛

یک نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از افزایش قیمت‌ها بیان کرد: قیمت اجناس و لوازم خانگی بیداد می کند و متاسفانه دشمن این موضوع را خوب فهمیده که با انجام تحریم علیه ما موجب نارضایتی مردم می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا صباغیان بافقی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، یکم تیر) مجلس شورای اسلامی، طی تذکری خطاب به هیات رئیسه مجلس، گفت: از همین آغاز مجلس احساس می‌شود سوگند هیات رئیسه رعایت نمی‌شود، برای هر دو وزیر امروز ثبت نام از سوی نمایندگان برای ارائه مطالبشان انجام شد و باید براساس مواد ۱۸۱ و ۱۸۲ آئین نامه داخلی نمایندگان بعد از سخنان وزرا تذکر و اخطار بدهند.

نماینده مردم بافق ادامه داد: اگر سکوت کنید و تخلفی انجام شود بعد از این سوالات، طرح ها و لوایح جا به جا خواهد شد پس نمایندگان باید عکس العمل نشان داده تا مجلس هر راهی را که می‌خواهد نرود.

وی در ادامه خطاب به وزارت امور خارجه کشورمان، اظهار کرد: ما هرکاری را که براساس برجام لازم بود را انجام دادیم اما غربی ها به تعهدات خود عمل نکردند و حتی قطعنامه جدیدی علیه ما صادر کرده‌اند، چرا در چنین حالتی دولت منفعل است؟ بلکه باید به صورت جدی دستگاه دیپلماسی وارد شده و اقدامات لازم را انجام دهد.

صباغیان ادامه داد: اگر ما اقدامات لازم را در برابر قطعنامه شورای حکام آژانس انرژی اتمی انجام ندهیم آن ها پا را فراتر خواهند گذاشت بنابراین دستگاه دیپلماسی و مجلس باید به صورت قاطع بایستند تا غربی‌ها جری‌تر نشوند.

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس تنها در برابر این قطعنامه به دادن تذکر بسنده کرد و اگر اقدام جدی نشود ما دچار مشکلات بیشتر خواهیم شد بنابراین از دولت می خواهیم در مقابل غربی ها محکم بایستد و برای این کار ابتدا داخل کشور را درست کند.

وی ادامه داد: قیمت اجناس و لوازم خانگی بیداد می کند و متاسفانه دشمن این موضوع را خوب فهمیده که با انجام تحریم علیه ما موجب نارضایتی مردم می شود، اگر دولت دستگاه های نظارتی خود را حتی برای ۲ ماه بردارد هم هیچ اتفاقی در کشور نمی افتد زیرا این دستگاه ها بسیار عملکرد ضعیفی دارند و قیمت کالاها به صورت افسارگسیخته بالا می رود.

صباغیان تاکید کرد: مجلس باید به این موضوع به صورت جدی ورود کرده و وزرای مربوطه را دعوت کند و در صورت عدم اقدام با آن ها برخورد جدی داشته باشد.

افزایش قیمت مجلس یازدهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر