کد خبر: 929554 A

نوروزی در نطق میان دستور:

نماینده رباط کریم در مجلس شورای اسلامی گفت: سه نفر از نمایندگان برای عضویت در کمیسیون قضایی و حقوقی ثبت نام کرده‌اند؛ همین کمیسیون در مجلس دهم به نظر نائب رییس محترم ۴۰درصد از فعالیت‌های مجلس را برعهده داشته است

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن نوروزی در نشست علنی امروز(یکشنبه اول تیر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود خطاب به نمایندگان مجلس، گفت: جدیدترین گلابی برجام تصویب قطعنامه ضد ایرانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است که در دو روز گذشته به پیشنهاد کشورهای غربی فرانسه، آلمان و انگلیس علیه کشورمان صورت گرفت و علت آن ادعای رژیم خونخوار صهیونیستی مبنی بر انجام فعالیت‌های هسته‌ای در اماکنی بود که به زعم وی ایران با بازرسی از آنها مخالف است.

وی تصریح کرد: اینجانب ضمن تشکر از فرمایش‌های رییس محترم مجلس شورای اسلامی در نطق آغازین، امروز از این مجلس حزب‌الله انتظار دارم، خروج از NPT را اگر چه دیر شده است تصویب شود، چرا که فاجعه برجام یک سند طلایی برای آمریکا گردید که از طرفی مدعی خروج از برجام می‌شود و از طرفی ایران را با اصرار در برجام نگه می‌دارد و این یعنی برد-برد به نفع آمریکا. پس بیاییم برد-برد آمریکا را در برجام با خروج از NPT به باخت آنها تبدیل کنیم.

نوروزی در قالب تذکر یادآور شد: سه نفر از نمایندگان برای عضویت در کمیسیون قضایی و حقوقی ثبت نام کرده‌اند؛  همین کمیسیون در مجلس دهم به نظر نائب رییس محترم ۴۰درصد از فعالیت‌های مجلس را برعهده داشته است و به اعتراف تنقیح قوانین ۷۰ درصد را نسبت به کمیسیونهای  دیگر، برادران عزیز می توان گفت ۷۰ درصد کارهای مجلس دهم به عهده کمیسیون قضایی و حقوقی بوده است. امید است که ان شاءالله این کمیسیون در این دوره از مجلس بتواند خدمات شایان‌تری را ارائه کند.

وی اظهار کرد: به حول و قوه الهی فراکسیون ایثارگران در مجلس دهم بیش از ۳۰ هزار مکاتبه داشت و با تلاش‌های خود توانست آنجاها که دولت از عمل به قوانین مصوب ایثارگران شانه خالی می‌کرد به اجرای آنها مجابش کند و امروز هم ان شاءالله ایثارگران محترم توجه کنند که انتخابات هیات رییسه کمیسیون اصل ۹۰ را داریم.

نوروزی در تذکر به وزیر راه و شهرسازی، خاطرنشان کرد: شما و مدیرانتان چند بار اعلام کردید عوارض را از عوارضی اول لغو کردید، اتوبان تهران-ساوه برای ۵ کیلومتر، به میزان ۱۰ کیلومتر عوارض می گرفتید، شما برای مسیر تا ۴۰ کیلومتری کرج عوارض نمی‌گیرید اما برای شهرستان بهارستان و رباط کریم با چند کیلومتر مختصر ۳هزار تومان عوارض اخذ می‌‌کنید.  

وی در تذکر دیگری به وزیر راه و شهرسازی، عنوان کرد: با اینکه شهر پرند پایتخت مسکن مهر است چه در دولت آقای احمدی‌نژاد که ۱۰۰هزار مسکن مهر در آنجا ساخته شده است و این دولت ساخت چندین هزار مسکن را به تازگی شروع کرده است و این شهری که الان دارای ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و تا ۴ سال آینده جمعیتش به ۸۰۰ هزار نفر ارتقا خواهد یافت چرا نسبت به استقرار زیرساخت‌ها و ادارات و امنیت و آب آن فکری نمی‌کنید؟

نوروزی در تذکر به وزیر کشور نسبت به کمبود اتوبوس و مینی‌بوس در شهرستان‌های رباط کریم، بهارستان و پرند، افزود: جمعیت این شهرستان‌ها به ۱/۵ میلیون نفر ارتقا یافته است ۱۰ سال است که وزارت کشور اتوبوس و مینی‌بوس به این مناطق و شهرداری‌های آنها اختصاص نداده است و این یعنی تساهل جناب آقای رحمانی‌فضلی، بنابراین انتظار می‌رود که دقت کرده و این مشکل را حل کند.

وی در تذکری دیگر به وزیر کشور، تصریح کرد: چرا نسبت به ازدیاد سرقت، نزاع، قمه‌کشی و کمبود امنیت فکری نمی‌کنید. استان سمنان ۹۹ هزار دانش آموز دارد اما شهرستان‌های ما دارای ۲۰۰هزار نفر دانش آموز است، جمعیت نیروهای انتظامی حوزه انتخابیه ام همچون تعداد نیروهای انتظامی در یک شهرستان کوچک از استان سمنان است. آیا درست است که در آنجا یک استان با ۹۹هزار دانش آموز و ۳ نماینده و ما با ۲۰۰ هزار دانش آموز و ۱/۵ میلیون جمعیت، یک نماینده و نیروی انتظامی ضعیف مشکلاتی برای مردم ایجاد شود.

نوروزی در تذکر به وزیر اقتصاد و دارایی، گفت: چرا بعد از حوادث آبان ماه سال ۹۸ دستور نمی‌دهید بانک‌های غارت شده و سوخته مجدد برگردند و به مردم خدمت‌‎رسانی کنند؟ چرا در ۱۴ شهر صنعتی مصوب و غیرمصوب شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان بانک‌های تجارت، توسعه تجارت و صنعت و معدن مستقر نمی‌شوند. آن هم در شرایطی که در این شهرستان‌ها ۵۰ هزار واحد تولیدی بزرگ، متوسط و خرد وجود دارد. سطح بیکاری در این منطقه زیر ۵ درصد است که نشان می‌دهد بخش‌های خصوصی در آنها فعال هستند. با کمترین توجه دولت به این بخش‌های خصوصی فعالیت بیشتری خواهند کرد.

وی در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی، افزود: چرا بعد از ۱۵ سال سیستم‌های پمپاژ آب کشاورزی موسوم به کانال محمدیه تکمیل نمی‌شود، این کانال به موتور پمپ‌های آب توسط مردم ۸ هزار هکتار را سرریز نموده و اگر پمپاژها کامل شود به ۱۲ هکتار می‌رسد. چرا جهت ایجاد تحول در کشاورزی استان تهران و توسعه دامداری فکری نمی‌کنید؟

نماینده رباط کریم و بهارستان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در تذکر به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکید کرد: چرا دیزل جنراتور بیمارستان فاطمه زهرا(س) و دانشکده پرستاری این منطقه تهیه و راه‌اندازی نمی‌شود؟.

کمیسیون حقوقی قضایی مجلس برجام قطعنامه شورای حکام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر