کد خبر: 929501 A

حسین امیر عبداللهیان:

دستیار رئیس مجلس در امور بین‌ا‌لملل با اشاره به قطع‌نامه پیشنهادی سه کشور اروپایی و تصویب آن در شورای حکام گفت:‌ تروئیکای اروپایی باید از مردم ایران عذرخواهی کنند چرا که در مقابل تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا و خروج او از برجام هیچ نقش موثر بازدارنده‌ای ایفا نکرده و به حرف‌های بی عمل و بی خاصیت بسنده کردند.

به گزارش ایلنا،‌ «حسین امیرعبداللهیان» دستیار رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در حساب کاربری اینستاگرامی خود نوشت: سه کشور اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) باید از مردم ایران عذرخواهی کنند که در مقابل تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا و خروج این کشور از برجام هیچ نقش موثر بازدارنده‌ای ایفا نکردند و به حرف‌های بی عمل و بی خاصیت بسنده کرده و ماهیت اصلی اروپای ضعیف را در دنیای معاصر به نمایش گذاشتند.

وی افزود: اقدام ضد ایرانی سه کشور اروپایی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر نشان داد که در نهایت، تفاوتی بین رفتار اروپای مذاکره کننده در ۱+۵ و آمریکا وجود ندارد و برخی کشورهای اروپایی، کارگزار اصلی آمریکا به شمار می‌روند.

دستیار رئیس مجلس در امور بین‌الملل در خاتمه تصریح کرد: تهران انتظار دارد که شاهد رفتار سازنده اروپا باشد و شاهد رفتار تحقیر آمیز آمریکا علیه سه کشور اروپایی نباشد.

حسین امیرعبداللهیان تروئیکای اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان دستیار رئیس مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر