کد خبر: 929456 A

قالیباف در صحن مجلس:

رئیس مجلس گفت: سیاستگذاری در موضوع ارتباطات و فناوری اطلاعات از مسائل مهم کشور است، حتی در موضوع جنگ اقتصادی، مبانی زیرساخت‌ها و مبانی خدمات عمومی با عرصه‌های دانش‌بنیان است.

به گزارش ایلنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (یکشنبه اول تیر) مجلس شورای اسلامی در ادامه پاسخ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بحث مجلس درباره زیرساخت، محتوا و خدمات است که مجلس به طور جدی آن را دنبال می‌کند. شورای عالی فضای مجازی وظایف همه دستگاه‌ها را در زمینه فضای مجازی به روشنی مشخص کرده و فکر می‌کنم هیچ ابهامی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شبکه ملی وقتی که سیاستگذاری و مدیریت وجود ندارد، مشکلات به وجود می‌آید و سیاست‌ها آنطور که در بخش‌های دیگر مانند صنعت خودرو یا عرصه کشاورزی شاهد هستید، پیاده نمی‌شود. سیاست‌گذاری در موضوع ارتباطات و فناوری اطلاعات از مسائل مهم کشور است. حتی در موضوع جنگ اقتصادی، مبانی زیرساخت‌ها و مبانی خدمات عمومی با عرصه‌های دانش‌بنیان است.

وی ادامه داد: این موضوع بحث مهمی است، اجازه بدهید این بحث به این چند دقیقه خلاصه نشود. ان شاالله در کمیسیون‌ها مطرح می‌شود. امروز موضوع کمیسیون‌ها قطعی و کار شروع می‌شود و یکی از فرصت‌های مهم و اساسی ما تحول در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

قالیباف بیان کرد: ما در مجلس یازدهم دو اولویت داریم، اولویت اقتصاد و فرهنگ؛ از قضا وزارت ارتباطات پیشران حرکت این دو اولویت مجلس یازدهم است. ان شاالله این بحث در اولویت ماست. در خدمت مجموعه وزارتخانه و وزیر ارتباطات هستیم و در جلسات بعدی به طور روشن بر اساس سیاست‌های شورای فضای مجازی که مصوب و ابلاغ شده است، پیش می‌رویم.

فضای مجازی محمدباقر قالیباف شبکه ملی اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر