کد خبر: 929319 A

عباسپور در صحن مجلس:

یک نماینده مجلس گفت: امروز در کشور بحران آب ابرمشکل است، ضرورت مصرف بهینه آب و آبیاری تحت فشار موضوع مهمی است،

به گزارش ایلنا،‌ روح‌الله عباس‌پور در نشست علنی امروز (یکشنبه، اول تیرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از وزیر جهاد کشاورزی در ادامه توضیح صحبت‌های وزیر گفت: در مورد مشکلات و موانع تولید در سال جهش تولید صحبت‌هایی دارم، با عنایت به بحث جهش تولید، جهش تولید فقط در حوزه صنعت تعریف نمی‌شود بلکه موضوع دام و طیور و کشاورزی هم وجود دارد.

نماینده آوج و بوئین‌زهرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز سازمان حفاظت از منابع طبیعی یکی از موانع تولید است، دامداران دام سبک خود را به صحرا می‌برند اما با مأموران منابع طبیعی مواجه می‌شوند. کشت کشاورزان هم با ممانعت مواجه می‌شود.

وی ادامه داد: در محدودیت‌های بین‌المللی و جنگ اقتصادی باید این موضوع جدی گرفته شود، قیمت گوشت مناسب نیست، با توجه به گرانی نهاده‌های دامی و هزینه دام سنگین این موضوع بسیار جدی است و هزینه پرورش دام بیشتر از آن است که باید از دامداران خریداری شود. از وزیر انتظار دارم نسبت به هزینه دام سبک و سنگین اقدام کند.

عباسپور با اشاره به خرید تضمینی کشمش مطرح کرد: خرید تضمینی کشمش بسیار مهم است، در سنوات گذشته قیمت کشمش کیلویی ۲۶ هزار تومان بوده است و الان از کشاورزان ۱۳ هزار تومان خریداری می‌شود.

این نماینده مجلس یازدهم در ادامه مطرح کرد: وزارت جهاد نسبت به خرید تضمینی کشمش اقدام کند و زمینه صادرات کشمش را فراهم کند.

وی با بیان اینکه پایداری تولید به صادرات محصولات مازاد بر نیاز کشور است، مطرح کرد: متولیان بازار و دستگاه‌های دیپلماسی و وزارت جهاد کشاورزی نسبت به صادرات محصولات کشاورزی اقدام جدی کنند.

عباس‌پور با اشاره به مشکلات آب و آبیاری گفت: امروز در کشور بحران آب ابرمشکل است، ضرورت مصرف بهینه آب و آبیاری تحت فشار موضوع مهمی است، در استان قزوین ۷.۸ هکتار زمین کشاورزی مورد توجه قرار گرفته که افق تعریف شده ۲۰ هزار هکتار است و باید نسبت به این موضوع اقدام شود.

بحران آب مجلس یازدهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر