کد خبر: 929309 A

نماینده سبزوار در صحن مجلس:

نماینده سبزوار در مجلس گفت: چه زمانی شر واسطه‌ها از سر تولیدکننده و مصرف‌کننده صنعت مرغداری کم خواهد شد.

به گزارش ایلنا، بهروز محبی نجم آبادی در نشست علنی امروز (یکشنبه  ۱ تیر ) مجلس شورای اسلامی، بعد از پایان گزارش خاوازی وزیر جهاد کشاورزی ضمن انتقاد از توزیع نهاده‌های دامی، به ویژه گوشت در کشور گفت: مرغداران در دیار سربداران به دلیل گستردگی در تولید مرغ و عدم توزیع نهاده‌های دامی ضرر کرده‌اند. آن‌ها بیش از ۳ ماه است که به دلیل کاهش شدید و رکود فروش مرغ زیان زیادی کرده‌اند و در هر کیلو مرغ از هزارتا ۳ هزار تومان دچار ضرر و زیان شده‌اند. از سوی دیگر وضعیت تامین نهاده‌ها به ویژه ذرت و سویا بسیار نامناسب بوده و آنچه به عنوان ذرت و سویای دولتی مطرح می‌شود، تنها حدود ۳۰ درصد از نیاز مرغداران را تامین می‌کند و باقی نیازشان را با قیمت بالا از واسطه‌ها دریافت می‌کنند.

نماینده سبزوار ادامه داد: ما نمی‌دانیم بالاخره چه زمانی شر این واسطه‌ها از سر تولیدکننده و مصرف‌کننده کم خواهد شد، تداوم این وضعیت به ویژه شیوه نامناسب تامین نهاده‌های دامی صنعت مرغ را دچار چالش جدی کرده است بنابراین توقع اقدام فوری در این مورد داریم.

وی گفت: در بحث دام سبک و سنگین هم متاسفانه شاهد ضرر تولیدکننده و مصرف‌کننده هستیم و توقع داریم در این میان مدیریت مناسبی انجام شود. دامداران با مراجعه به نمایندگان نسبت به این وضعیت گلایه‌مند هستند و توقع ما ساماندهی جدی بازار و حمایت عملی از تولیدکننده و مصرف‌کننده است.

ذرت مجلس یازدهم نهادهای دامی صنعت مرغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر