کد خبر: 929115 A

رئیس کل دادگستری استان مرکزی:

​رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: در پرونده های شورای حل اختلاف که معمولا میزان محکومیت های مالی پایین است ستاد دیه می تواند نقش مهمی در آزادی بسیاری از این گونه زندانیان داشته باشد.

به گزارش ایلنا، حجت السلام والمسلمین موسوی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: ما اگر بتوانیم حتی یک زندانی محکوم مالی را آزاد کنیم این موضوع می تواند تاثیر بسزایی در حمایت از خانواده های زندانیان داشته باشد و آنها بی شک آسیب کمتری خواهند دید.

وی افزود: از اداره کل زندانهای استان می خواهم که هر چه سریعتر لیستی از زندانیانی که  محکومیت های مالی پایینی دارند و با پرداخت آن آزاد خواهند شد را در اختیار ستاد دیه استان قرار دهد تا با بررسی دقیق موجبات آزادی این زندانیان فراهم گردد.

حجت السلام والمسلمین موسوی بیان داشت: در پرونده های شورای حل اختلاف که معمولا میزان محکومیت های مالی پایین است ستاد دیه می تواند نقش مهمی در آزادی بسیاری از این گونه زندانیان داشته باشد.

وی خطاب به مدیر کل زندانهای استان مرکزی و مسئولین ستاد دیه عنوان کرد: از جمله نهاد هایی که می تواند در هفته ی بزرگداشت قوه قضائیه عملکردی خوبی از مجموعه حقوقی و قضائی استان به جای بگذارد مطمئناً ستاد دیه است.

وی افزود: دراین راستا از هیچ تلاشی فروگذاری نکنید و راهکار های خود را جهت رسیدن به نتیجه مطلوب اعلام نمائید.

رئیس دستگاه قضائی استان گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) می تواند کمک شایانی در بحث آزادی محکومین مالی داشته باشد و انتظار می رود که در این خصوص همکاری لازم را با مسئولین ستاد دیه داشته باشد.

 

قوه قضاییه موسوی دادگستری استان مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر