کد خبر: 928269 A

نیکفر در گفت‌وگو با ایلنا تشریح کرد؛

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی، گفت: چهاردهمین مجمع دوسالانه جامعه اسلامی مهندسین به دلیل شرایط کرونایی به صورت آنلاین روز ۵ تیر برگزار می‌شود.

جامعه اسلامی مهندسین که اعضای‌اش آن را به اختصار «جام» می‌خوانند، یکی از تشکل های اصولگرا است که بیشتر از ۳۰ سال از تشکیل آن می‌گذرد، نام این حزب همواره در سایه دبیرکل صاحب نفوذ آن «محمدرضا باهنر» قرار داشته است. این مجموعه توانست با تکیه بر قدرت رایزنی دبیرکل خود، «محمود احمدی‌نژاد» را به کرسی شهرداری تهران برساند و این اقدام نیز زمینه‌ساز پیروزی احمدی نژاد در انتخابات نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شود. لذا از این حیث جامعه اسلامی را می‌توان یکی از معدود احزاب رئیس‌جمهور ساز در تاریخ جمهوری اسلامی ایران لقب داد.

این تشکل دیرپای اصولگرا در روزهای آینده چهاردهمین مجمع عمومی(کنگره) سالانه خود را برگزار خواهد کرد، در همین راستا احمد نیکفر نماینده عضو شورای مرکزی و رییس واحد تشکیلات جامعه اسلامی مهندسین در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: جامعه اسلامی مهندسین طبق مفاد اساسنامه خود هر دو سال یکبار مجمع عمومی برگزار می‌کند که این مجمع معمولا در هفته اول تیرماه برگزار می‌شود. از نخستین روز تاسیس و تشکیل تا امروز ۱۳ مجمع برگزار شده و امسال چهاردهمین مجمع سالانه از ساعت ۹ صبح الی ۱۴ روز پجشنبه ۵ تیرماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

نیکفر در ادامه با اشاره به شرایط کنونی کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: از آنجا که به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان برگزار کنگره سراسری نبود، این مجمع را به صورت مجازی برگزار می‌کنیم.

وی افزود: در همین راستا سامانه‌ای تعریف شده است و دفاتر استانی به جای این که به تهران بیایند، فرد از طریق اطلاعات کاربری‌ که از تهران در اختیار او قرار داده می‌شود، وارد سامانه شده و در نشست مجمع و انتخابات شرکت می‌کند.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین در ادامه بیان داشت: در این مجمع نخست گزارش دبیرکل از عملکرد دو سال گذشته ارائه خواهد شد، سپس ارائه و تصویب برنامه دو سال آینده را خواهیم داشت، همچنین با توجه به این که سال گذشته اولین سالی بود که ما اساسنامه را با قانون جدید تطبیق دادیم اگر پیشنهادی برای اصلاح اساسنامه و مرامنامه داشته باشیم، بررسی خواهد شد و نکته آخر انتخابات شورای مرکزی و بازرسان است.

وی در پایان گفت: در بخش انتخابات مجمع هم ۲۱ نفر عضو شورای مرکزی و ۷ نفر به عنوان علی‌البدل و همچنین ۳ نفر بازرس و ۲ نفر علی‌البدل باید از میان بیش از ۵۰ داوطلب با رای اعضای مجمع انتخاب شوند. 

جامعه اسلامی مهندسین محمدرضا باهنر محمود احمدی نژاد کنگره جامعه اسلامی مهندسین احمد نیکفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر