کد خبر: 924667 A

مدیرکل پیشگیری‌های مردمی معاونت اجتماعی قوه قضاییه:

مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: رویکرد قوه قضاییه افزایش مشارکت مردمی در سیستم قضایی است.

به گزارش ایلنا، احمد هنری، مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در نشست تخصصی که با حضور مدیران و مسوولان انجمن­‌ها و نهادهای مردمی حوزه سلامت برگزار شد، اظهار کرد: با تاکید حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، بنا را بر همکاری بیش از پیش با نهادهای مدنی گذاشته و تلاش می­کنیم با ایجاد انسجام و هم افزایی درحوزه های تخصصی با این نهادها فعالیت مشترک داشته و از توانمندی های آنان به نحو مطلوب بهره مند شویم.

وی با اشاره به اینکه قصد داریم با تفکیک حوزه فعالیت نهادهای مردمی به صورت تخصصی کارگروه هایی را در قالب دستورالعمل ابلاغ شده ریاست محترم قوه قضائیه تشکیل دهیم، گفت: تشکیل کارگروه سلامت از جمله اولین کارگروه هایی است که اقدامات لازم برای شکل گیری آن در دستور کار قرار گرفته است.

در ادامه این نشست امین همتی نژاد مسئول سازمان های مردم نهاد معاونت، بیان کرد: مردمی کردن دستگاه قضایی از جمله اهداف و رویکردهای ریاست محترم قوه قضائیه است.

وی با اشاره به اینکه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم نقش میانجی را در این میان ایفا می کند گفت: همکاری با نهادهای مدنی منحصر به معاونت اجتماعی و پیشگیری نیست بلکه در تمامی سطوح ستادی، سازمانی و صفی این مشارکت قابل تحقق است.

همتی نژاد افزود: طبق این دستورالعمل نهادهای مردمی امکان همکاری در کلیه فرایندهای قضایی مانند سیاست گذاری، صلح و سازش، بازاجتماعی کردن محکومان و غیره را خواهند داشت.

ایشان در ادامه افزود: پیش نویس نوع و چگونگی همکاری این نهادها در دست تدوین است که به زودی ابلاغ  خواهد شد.

دراین نشست صفیه شهریاری مدیر انجمن سلامت خانواده ایران گفت: اقدام قوه قضاییه برای مشارکت با نهادهای مدنی اقدامی بی نظیر است.

وی افزود: ما حاضرهستیم در بخش های آموزشی، نشست ها و سمینارها، ارایه خدمات مشاوره، نظارت وارزیابی و شرکت در کارگروه های تخصصی حوزه سلامت با قوه قضاییه همکاری داشته باشیم.

شهریاری از تمامی سمن ها و انجمن های مردم نهاد فعال درحوزه سلامت خواست تا با قوه قضائیه همکاری کنند.

سیدحسن موسوی چلک، رییس انجمن مددکاران ایران نیز دراین نشست با بیان اینکه ما کنار قوه قضاییه هستیم گفت: پایداری و استمرار فعالیت کارگروه ها اهمیت دارد و اگر این استمرار وجود نداشته باشد انگیزه ای برای تعامل با قوه قضاییه ادامه دار نخواهد بود.

وی گفت:  نیاز است تا سیاست قوه قضاییه درباره نهادهای مردمی تدوین وتعریف شود و مسوولان استانی نیز در این باره توجیه شوند.

موسوی چلک اظهار کرد: چگونگی همکاری و استفاده از ظرفیت های نهادهای مردمی هنوز مشخص نیست. باید این مساله شفاف شود که چه انتظار از این کارگروه های تخصصی وجود دارد و چه حمایت هایی از این نهادها می شود.

قوه قضاییه سازمان های مردم نهاد مشارکت مردمی معاونت اجتماعی قوه قضاییه احمد هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر