کد خبر: 923116 A

وزیر راه و شهرسازی:

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نقش ارتش در انتقال پادگان‌ها به خارج از شهر گفت: از مجموع مساحت پادگان‌ها ۷۰ درصد در اختیار نهاد شهری قرار گرفته و ۳۰ را ارتش استفاده می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آئین کلنگ‌زنی بوستان بزرگ مرکز آموزشی ۰۶ جوادالائمه، با تشکر از امیر موسوی فرمانده ارتش، گفت: از فرماندهی محترم ارتش تشکر می‌کنم که با همراهی ایشان موفق شدیم نگاه انتقال پادگان از شهرها را اجرایی کنیم. همچنین از نگاه تعاملی میان شورای عالی شهرسازی و شورای شهر تشکر می‌کنم که موجب شد این پروژه پس از توقف ۱۰ ساله اجرایی شود.

وی ادامه داد: ارتش توانست در راستای فرمایشات فرماندهی کل قوا بخشی از پادگان‌ها که در شهرها قرار گرفته بود را در اختیار نهاد شهری و توسعه شهر قرار دهد.

اسلامی با بیان اینکه از مجموع مساحت پادگان‌ها ۷۰ درصد در اختیار نهاد شهری قرار گرفته و ۳۰ را ارتش استفاده می‌کند، افزود: در این محوطه یک محیط مسکونی و خدماتی در اختیار ارتش و منطقه‌ای از مجموعه به پارک تبدیل شده و در خدمت استفاده عموم قرار خواهد گرفت که امیدواریم بتوانیم با اجرای پروژه‌هایی از این دست زمینه‌ساز بهبود زندگی شهری و افزایش فضاهای شهری خدماتی را داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: موضوعی که در این جا مهم است نقش مهم کمیسیون ماده ۵ و حاکم شدن نگاه برد-برد میان ارتش و مجموعه‌های شهری است که ان‌شاءالله هم بر مردم مبارک باشد و هم ارتش بتواند ساخت و ساز خود را در بخشی که متعلق به آنها است در قالب یک پروژه منسجم اجرایی کند.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم که این مجموعه بتواند کارکرد متفاوت و موثری برای ارتش و مردم داشته باشد و همه بتوانند با کیفیت و سهولت از آن بهره‌برداری کنند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران محمد اسلامی وزیر راه و شهر سازی آئین کلنگ زنی بوستان بزرگ مرکز آموزشی ۰۶ جوادالائمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر