کد خبر: 923093 A

حناچی:

شهردار تهران گفت: امیدوارم بتوانیم آرزوی شهید ستاری یعنی ساخت موزه پرواز در پادگان قلعه مرغی را تحقق ببخشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیروز حناچی در مراسم کلنگ‌زنی بوستان بزرگ ارتش با بیان اینکه انواع سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و طرح‌های شهری انجام می‌شود، گفت: در فضای شهری اگر ابعاد اجتماعی پروژه‌ها را فراموش کنیم و در نظر نگیریم، پروژه‌‌های ناهنجار در شهر اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به اجرایی شدن این پروژه، گفت: وقتی بتوانیم سخت‌ترین پروژه را به افتتاح برسانیم، مطمئناً در سایر موارد هم می‌توانیم به نتیجه برسیم. ما قبلاً تجربیات انتقال پادگان ۰۷ خرم آباد ارومیه، پادگان ارومیه و پادگان‌های دیگری را در سراسر کشور داشتیم و انشالله این مسیر را باید دنبال کنیم.

حناچی همچنین اظهار داشت: باید سطح اشغال را کمتر کنیم و فضای سبز پادگان‌ها را به دلیل وجود درخت‌های کهنسال حفظ و نگهداری و استفاده کنیم و برای حدود ۷۰ درصد باقیمانده هم برنامه این است که بناهای قدیمی مرمت شوند و احداث جدیدی نداشته باشیم که ان‌شاءالله با حضور هنرمندان و معماران جوان و ایجاد خلاقیت در مجموعه این مکان را تبدیل به احسن کنیم.

وی افزود: در این راه ارتش جمهوری اسلامی، وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، میراث فرهنگی،  شهرداری، شورای شهر و کمیسیون ماده ۵ شورای شهر و همچنین نهادهای مختلف نقش داشتند که نشان می‌دهد کارهای بزرگ را اگر با تفاهم پیش ببریم و نگاه بخشی نداشته باشیم، می‌توانیم به نتیجه خوبی برسیم.

شهردار تهران همچنین بیان داشت: تلاش خواهیم کرد با نگاه اقتصاد مبتنی بر فرهنگ زمینه را برای مردم فراهم کنید که منافع فضای فیزیکی این مجموعه به همه برسد. این مجموعه اتصال بخش‌‌های تازه‌ای از تهران به مترو را در راستای عدالت اجتماعی تسهیل می‌کند. امیدوارم بتوانیم آرزوی شهید ستاری یعنی ساخت موزه پرواز در پادگان قلعه مرغی را تحقق ببخشیم.

پیروز حناچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر