کد خبر: 921827 A

«جوزپه پرونه»:

سفیر ایران در ایتالیا در پیامی ویدئویی به مناسبت هفتاد و چهارمین سالگرد تاسیس جمهوری ایتالیا، خطاب به ایرانیان گفت: ایران و ایتالیا، هر دو به خاطر همه‌گیری کرونا، متحمل آسیب‌هایی شده‌اند، ابراز اطمینان کرد که دو کشور با اتکا به مقاومت و روحیه از خودگذشتگی که مردمانشان دارند، نه‌تنها بر این چالش پیروز شوند بلکه نیرومندتر از گذشته باشند.

به گزار ایلنا، «جوزپه پرونه» سفیر ایتالیا در ایران، به مناسبت هفتاد و چهارمین سالگرد تاسیس جمهوری ایتالیا، در پیامی ویدئویی، با اشاره به اینکه ایران و ایتالیا، هر دو به خاطر همه‌گیری کرونا، متحمل آسیب‌هایی شده‌اند، ابراز اطمینان کرد که دو کشور با اتکا به مقاومت و روحیه از خودگذشتگی که مردمانشان دارند، نه‌تنها بر این چالش پیروز شوند بلکه نیرومندتر از گذشته باشند.

وی در بخش دیگری از این پیام، روابط دیرینه و عمیق ایران و ایتالیا را یادآوری کرد و گفت دو کشور، میراث‌دار دو تمدن کهن هستند و سابقه‌ای درخشان در ارتباطات، تبادل و غنی‌سازی خویش دارند.

سفیر ایتالیا در ایران با بیان اینکه امروز، روابط میان ایتالیا و ایران، در همه زمینه‌ها در حال توسعه است، گفت: ایتالیا یکی از شریکان اصلی ایران در حوزه‌های بازرگانی و اقتصادی بوده است و اکنون ارتباطات فرهنگی، هنری و علمی میان دو طرف نیز با سرعتی بیش از پیش، گسترش می‌یابد.

وی ضمن اعلام تعهد خود به گسترش روابط دوجانبه، به تعدادی از پروژه‌های فرهنگی این سفارت در کشورمان اشاره کرد و گفت: پروژه ائتلاف هنر شهری، هنرمندان ایرانی و ایتالیایی را گرد هم می‌آورد تا آثارشان را به صورت مشترک روی دیوار بیرونی اقامتگاه سفیر در تهران به نمایش عموم بگذارند.

پرونه یادآوری کرد: هفته سینمای ایتالیا که قرار بود با همکاری سینمای هنر و تجربه در تهران، کیش و شیراز برگزار شود،  به دلیل همه‌گیری کرونا به تعویق افتاد؛  اما به محض آنکه شرایط بهداشت عمومی اجازه دهد، این برنامه برگزار خواهد شد.

وی پیام خود را با جملاتی به زبان فارسی خطاب به ایرانیان پایان داد و افزود: مایلم پیام همدلی و نزدیکی ایتالیا را به شما ابراز کنم. از مهمان‌نوازی و محبت شما به ایتالیا سپاس‌گزارم.

سفیر ایتالیا در ایران جوزپه پرونه هفتاد و چهارمین سالگرد تاسیس جمهوری ایتالیا ایران ایتالیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر