کد خبر: 920534 A

کوچکی‌نژاد در تذکر شفاهی:

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: برخلاف قانون برنامه، میزان افزایش حقوق‌ بازنشستگان و شاغلان به گونه‌ای نیست که آن‌ها بتوانند امرار معاش کنند. افزایش ۱۵ درصدی حقوق کفاف زندگی را نمی‌دهد.

به گزارش ایلنا، جبار کوچکی‌نژاد در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۱ خرداد) با استناد به مواد ۲۲ و ۳۶ آیین‌نامه در تذکری گفت: طبق آیین‌نامه باید معاونت قوانین سوابق نمایندگان برای عضویت در کمیسیون‌ها را چاپ و در اختیار نمایندگان قرار دهد که چنین اتفاقی رخ نداده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخلاف قانون برنامه، میزان افزایش حقوق‌ بازنشستگان و شاغلان به گونه‌ای نیست که آن‌ها بتوانند امرار معاش کنند. افزایش ۱۵ درصدی حقوق کفاف زندگی را نمی‌دهد. بازنشستگان قشر محرومی هستند و به حمایت دولت نیاز دارند که چنین اتفاقی را شاهد نیستیم. اوضاع اقتصادی کشور بهم ریخته و دولت هم توجهی ندارد.

وی افزود: آن زمان که به تازگی کرونا وارد کشور شده بود، دولت جلسات آنچنانی برگزار نمی‌کرد. بعد از تذکر رهبری تازه ورود کردند ولی الان همه جلسات معطوف به کرونا شد و اقتصاد را رها کردند. مردم به شدت گلایه دارند.

امیرحسین قاضی‌زاده نایب رئیس مجلس که اداره جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: تمامی اسامی و سوابق نمایندگان در سیستم ثبت شده و برای پرهیز از اسراف به صورت کاغذی چاپ نشده است.

افزایش حقوق بازنشستگان مجلس یازدهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر