کد خبر: 919028 A

فارن پالیسی:

فارن پالیسی در گزارشی به شکست سیاست فشار بر ایران پرداخت و نوشت: پیشرفت‌های ایران، موفقیت سیاست «فشار حداکثری» کاخ سفید را زیر سوال برده است. این کمپین، به جای کاهش بلندپروازی هسته‌ای این کشور باعث شده که تهران فعالیت‌های هسته‌ای ممنوع در برجام را بار دیگر از سر بگیرد.

به گزارش ایلنا، فارن پالیسی در گزارشی نوشت: دو سال پس از خروج دونالد ترامپ از برجام، تهران غنی‌سازی اورانیوم را آغاز کرده و توسعه سانتریفیوژهای پیشرفته خود را دوباره شروع کرده و با افزایش ذخایر سوخت هسته‌‌ای، زمان لازم برای تولید سوخت مورد نیاز سلاح هسته‌ای را به ۶ ماه کاهش داده است.

ریچارد نفیو طراح تحریم‌‌های ایران دراین خصوص، می‌گوید: «به نظر می‌رسد ایران در مقایسه با دو سال قبل بیشتر به توانایی هسته‌ای نزدیک شده است.»

در ادامه این گزارش آمده است: پیشرفت‌های ایران، موفقیت سیاست «فشار حداکثری» کاخ سفید را زیر سوال برده است. این کمپین، به جای کاهش بلندپروازی هسته‌ای این کشور باعث شده که تهران فعالیت‌های هسته‌ای ممنوع در برجام را بار دیگر از سر بگیرد. با شکست سیاست فشار بر ایران اکنون اعتبار واشنگتن حتی در میان متحدان دیرینه و سنتی‌اش کاهش یافته و محدودیت‌هایی در روابط دیپلماتیک آمریکا ایجاد شده است.

 

ایران فارن پالیسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر