کد خبر: 917424 A

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران گفت: در ایام بحران کرونا، با توجه به برنامه‌های مربوط به حفظ سلامت زندانیان، نیکوکاران زمینه آزادی ۱۰۱ نفر از زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد را فراهم کردند.

به گزارش ایلنا، منوچهر رحمانی، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران با تقدیر از همیاری خیرین در راستای حبس‌زدایی از زندان‌ها اعلام کرد: با عنایت به برنامه‌های دستگاه قضاء مبنی بر کاهش جمعیت کیفری، ارائه مرخصی و مساعدت‌های قضایی و نیز پیگیری بحث پیشگیری از کرونا، حفظ سلامتی زندانیان و کمک به آزادی آن‌ها، نمایندگی ستاد دیه استان تهران همسو با این برنامه‌ها فعالیت‌های گسترده‌ای را برنامه‌ریزی و طی مدتی معادل سه ماه تعداد ۱۰۱ نفر از زندانیان واجد شرایط را که ۱۳ نفر آن‌ها را زنان شامل شده‌اند را آزاد و به آغوش خانواده بازگردانده است.

وی افزود: نیکوکاری منفعتی ماندگار و غنیمتی همیشگی است، وقتی یک انسان نیکوکار در راه خدا انفاق می‌کند، قبل از اینکه آن انفاق به طرف مقابل برسد، طبق وعده العی به خود انفاق کننده می‌رسد و او تعالی روحی پیدا خواهد کرد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه تهران با اشاره به آمار محکومان جرایم غیرعمد پایتخت گفت: هم‌اکنون تعداد ۱۱۴۳ زندانی جرایم غیرعمد در سطح زندان‌های این استان تحمل حبس می‌کنند که طبق تحقیقات به عمل آمده تعداد ۷۵۴ مددجو واجد بهره‌مندی از کمک‌های خیرین هستند.

 

استان تهران حبس دیه زنان سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر