کد خبر: 917350 A

بیانیه وزارت دفاع در سالروز آزادی خرمشهر؛

به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه‌ای تاکید کرد: اتحاد و همبستگی ملی، امید به آینده ای روشن، دوری از تفرقه و چند دستگی و قدرت افزایی پیش برنده از راهبردهای پیروزی بخش ملت سرافراز ایران اسلامی در جهت تحقق اهداف متعالی است.

به گزارش ایلنا وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مناسبت روز آزاد سازی خرمشهر بیانیه اب صادر کرد.

متن بیانیه بدین شرح است: 


سوم خرداد یکی از برجسته ترین جلوه های نصرت و معجزه الهی و یکی از مهمترین اوراق کتاب حماسه و سربلندی ملت سلحشوری است که در برابر تجاوز و زیاده خواهی نظام سلطه و ایادی  منطقه‌ای اش مردانه ایستاد و هرگز تن به ذلت و تسلیم نسپرد .

سوم خرداد و فتح خرمشهر آیینه گویایی از تاریخ و جغرافیای دفاع مقدس و جهاد آگاهانه و شجاعت مظلومانه ملت ایران است.

 فتح خرمشهر نماد و تبلور صف آرایی سازمان یافته در مقابل  تهاجم قدرتهای بزرگ استکباری علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران بود و امروز با گذشت حدود ۴ دهه از آن پیروزی شیرین و تعیین کننده،  بار دیگر نظام سلطه با آرایشی نوین و متمدنانه به رویارویی با ملت ایران اسلامی با هدف ضربه زدن به استقلال و آزادی کشورمان برآمده است.

 بی تردید سوم خرداد و فتح خرمشهر با رهبری پیامبر گونه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)  یک حماسه ملی و دستاوردی سترگ است.

 اگر حضور و اتحاد ملت در بسیج همگانی و حمایت قاطع آنها از نیروهای مسلح و رزمندگان جان برکف نبود ،  بی شک آن حماسه و پیروزی تحقق نمی یافت و به حق پاسداشت روز سوم خرداد گرامیداشت همبستگی و اتحاد ملی و همدلی همه آحاد ملت در کنار رهبری فرزانه و الهی حضرت امام رضوان الله تعالی علیه بود .

امروز نیز با گذشته ۴ دهه از آن دستاورد بزرگ و پیروزی تاریخی ، ملت ایران توانسته است با رهبری های داهیانه و حکیمانه خلف صالح آن امام عظیم الشان مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی ) و بصیرت و آگاهی مثال‌زدنی خود با اراده های پولادین و نگاهی دشمن شناسانه به توطئه ها ، فتنه ها و دسیسه های جبهه شیطانی استکبار را شناخته و برآن غلبه یابد.

 امروز فتح خرمشهر ها و شکست متجاوزان در عرصه جنگ نرم و تحریم های ظالمانه نیازمند هشیاری ، بیداری،  دشمن شناسی و شناخت ترفندهای گوناگون جبهه ی عظیم دشمنان علیه انقلاب اسلامی است.

 وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با رصد دقیق تحولات جهانی و درک درست از ترفندها و توطئه های نظام استکبار بر این باور است که ایستادگی و مقاومت  تمام‌عیار با تکیه بر توانمندی‌های سرشار داخلی  ، قطع امید از بیگانگان و بد اندیشان ،  تبعیت از تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری ،  اتحاد و همبستگی ملی، امید به آینده ای روشن،  دوری از تفرقه و چند دستگی و قدرت افزایی پیش برنده از راهبردهای پیروزی بخش ملت سرافراز ایران اسلامی در جهت تحقق اهداف متعالی است.

 صنعت دفاعی با رویکرد انقلابی متخصصین متعهد و جهادی خود، همانگونه که در طول چهل سال اخیر تنها به پیشرفت و شکستن سد تحریم ها و تقویت بنیه دفاعی کشور اندیشیده است امروز نیز با همتی والا و شتابی مضاعف،  تقویت و پشتیبانی همه جانبه از نیروهای مسلح مقتدر ایران اسلامی را در جهت حفظ و ارتقاء قدرت بازدارندگی  فعال، سرلوحه حرکت خود قرار داده است.
 
وزارت دفاع و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با توجه به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه مقاومت و تغییر موازنه قدرت به نفع مبارزان، با تمام توان از جبهه مقاومت دفاع و بر اقتدار خود خواهند افزود؛ چرا که با دشمن بی منطق و زورگو جز با اقتدار و از موضع قدرت نمی‌توان سخن گفت... ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم.

 

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح سوم خرداد و آزاد سازی خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر