کد خبر: 916729 A

به صورت ویدئو کنفرانس؛

آئین بهره‌برداری از طرح‌های ملی سیستان و بلوچستان به صورت ویدئو کنفرانس آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آئین بهره برداری از طرح‌های ملی سیستان و بلوچستان به صورت ویدئو کنفراس با حضور رئیس جمهور و وزرای دولت آغاز شد.

در این مراسم سه طرح ملی سازه کنترلی بین چاه نیمه ۱ و ۳، احداث خروجی مستقل چاه نیمه شماره ۴ و طرح جامع ساماندهی و لایروبی رودخانه سیستان در حوزه پروژه های وزارت نیرو در استان سیستان و بلوچستان روز با دستور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به بهره‌برداری رسید.

سازه کنترلی بین چاه نیمه ۱ و ۳ در شهرستان زهک با ظرفیت آبگیری ۶۰۰ متر مکعب در ثانیه با هدف کمک به مدیریت بهینه منابع آب چاه نیمه، جداسازی منابع شرب و کشاورزی، مدیریت حجم مخازن و کاهش تبخیر چاه نیمه‌ها و با اشتغالزایی برای ۱۷۰ نفر به بهره‌برداری رسیده است.

طرح احداث خروجی مستقل چاه نیمه شماره ۴ نیز با کانال تقرب به طول ۲ هزار ‌و ۲۰۰ متر و با هدف تامین آب کشاورزی هامون، نیمروز، زابل و ۶۲ درصد آب اراضی دشت سیستان، افتتاح شده است.

همچنین طرح جامع ساماندهی و لایروبی رودخانه سیستان در زابل به منظور لایروبی ۲۶ میلیون متر مکعب در بیش از ۲۰۰ کیلومتر و ساماندهی ۲ میلیون متر مکعب با هدف افزایش ظرفیت آبگیری رود سیستان، افزایش آبگیری انهار، مدیریت بهینه رسوب و افزایش سهم آب ایران با دستور روحانی به بهره برداری رسید.

حسن روحانی سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر