کد خبر: 916157 A

مدیرکل زندان‌های استان تهران:

مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: نیکوکاران تهرانی بدهی ۳۸ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را با وجود عدم برگزاری مراسم گلریزان پرداخت کردند.

به گزارش ایلنا، سید حشمت‌الله حیات الغیب در جلسه هیئت امنای نمایندگی ستاد دیه استان تهران گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا شب شهادت امیرالمؤمنین علیه‌السلام و لیالی قدر بدهی ۳۸ نفر را پرداخت و زمینه آزادی آنان را فراهم کردند.

وی افزود: همان طور که ماه رمضان ماه بخشش بی‌انت‌های الهی است، رحمت واسعه خداوند بر بندگانی نازل می‌شود که بر اثر این رفتار شایسته و کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد، موجبات رضایتش را فراهم می‌کنند.

عضو هیئت امنای نمایندگی ستاد دیه استان تهران با بیان اینکه برخی زندانیان نیازمند به خاطر یک اشتباه غیرعمد مثل بدهی در زندان به سر می‌برند، تصریح کرد: با وجود عدم برگزاری مراسم گلریزان به صورت حضوری در سال جاری، به حمدالله طی پیگیری مددکاران این ستاد و مذاکرات متعدد با شکات، نیکوکاران نیز آستین همت بالا زده و از ابتدای ماه مبارک رمضان تا شب شهادت امیرالمؤمنین علیه‌السلام و لیالی قدر بدهی ۳۸ نفر را پرداخت و زمینه آزادی آنان را فراهم کردند.

حیات الغیب افزود: بدهی این افراد که همگی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد بودند بالغ بر ۱۳۹ میلیارد ریال بود که از طریق قبولی اعسار توسط مراجع قضایی، اخذ گذشت شکات توسط مددکاران نمایندگی و کمک ۱۰ میلیارد ریالی نیکوکاران استان تهران، در دومین شب از شب‌های لیالی قدر به آغوش خانواده بازگشتند.

عضو هیئت امنای نمایندگی ستاد دیه استان تهران در پایان یادآور شد: مراسم گلریزان ماه مبارک رمضان، امسال به خاطر شرایط کشور و حفظ سلامتی نیکوکاران به صورت مجازی برگزار می‌شود و تمام این کمک‌ها نیز به صورت غیرحضوری جمع‌آوری شده است.

وی اظهار امیدواری کرد تا پایان ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر تعداد بیشتری از زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد آزاد شده و لبخند به چهره خانواده‌های منتظرشان بنشانند.

استان تهران دیه زندان ماه رمضان فراخوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر