کد خبر: 910603 A

خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارائی مطرح شد؛

رئیس‌جمهور روز جمعه با اشاره به اهمیت موضوع آزاد سازی سهام عدالت در اقتصاد کشور، خطاب به وزیر اقتصاد و دارائی گفت: باید در راستای تسهیل شرایط برای آن گروه از افرادی که می خواهند سهام خود را در بورس عرضه کنند، روش و ساز و کاری مشخص در نظر گرفته شود تا مردم بتوانند به راحتی و سهولت هرچه سریعتر در این زمینه اقدام کنند.

به گزارش ایلنا،  حسن روحانی: باید با همکاری کارگزاری های بورسی در بانک‌ها سیستمی برای راهنمایی مردم در زمینه نگهداری یا عرضه سهام با روشی مشخص و قابل دسترس و فهم ایجاد شود.

رئیس جمهور همچنین به فرهاد دژ پسند وزیر امور اقتصادی و دارائی، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور دستور داد تا زمینه های لازم برای عرضه و توسعه سهام شرکت های معدنی را فراهم و برنامه ریزی ها و اقدامات لازم در راستای تسریع و تسهیل در این زمینه را انجام دهند.

روحانی اظهار داشت: باید ساز و کاری در نظر گرفته شود تا کسانی که امتیاز بهره برداری از معادن در بخش خصوصی به آنان واگذار شده و معادن آنها غیر فعال هستند، یا با مشوق های لازم معادن را فعال کنند و یا امتیاز آنها واگذار شود.

وی همچنین دستور داد تا بررسی های لازم برای ایجاد بورس املاک ومستغلات کشور برای عرضه سهام املاک انجام و ساز و کار مربوط به آن تدوین شود.

 

حسن روحانی فرهاد دژپسند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر

پربحث ترین