کد خبر: 908810 A

سخنگوی وزارت امور خارجه به ایلنا خبر داد؛

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن اعلام خبر ایجاد یک خط پروازی فوق‌العاده میان تهران و بیروت برای انتقال اتباع دو کشور از ارسال محموله‌ای برای مقابله با کرونا به لبنان خبر داد.

سیدعباس موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از انتقال هموطنان ایرانی که به دلیل توقف پروازها ناشی از انتشا‌ر کرونا، موفق به بازگشت از لبنان به کشورمان نشده بودند، خبر داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این وزارت خانه با همکاری وزارت بهداشت و رایزنی‌های دیپلماتیک، هماهنگی لازم برای راه‌اندازی یک خط پروازی فوقالعاده بین تهران و بیروت را بعمل آورد و بر همین اساس یک فروند هواپیمای مسافربری شرکت ماهان تا ساعاتی دیگر برای انتقال دانشجویان، بازرگانان و سایر هموطنانی که در لبنان به سر می‌برند، عازم بیروت خواهد شد. 

موسوی همچنین افزود: بر اساس درخواست دولت لبنان، تعدادی از اتباع لبنانی نیز که به دلیل لغو پروازها نتوانسته بودند به کشور خود مراجعت کنند، با همین پرواز به لبنان عزیمت خواهند کرد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین از  ارسال محموله‌ای‌ از کمک‌های بهداشتی و درمانی جمهوری اسلامی ایران به لبنان در چارچوب دیپلماسی انسان‌دوستانه و همکاری‌های بینالمللی برای مبارزه با کرونا خبر داد. 

گفتنی است محموله مذکور نمونه‌ای از صدور محصولات داخلی ایران در رابطه با مهار کرونا است.

لبنان ویروس کرونا سیدعباس موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر