کد خبر: 890822 A

استاد دانشگاه کلمبیا در گفت‌وگو با ایلنا:

استاد دانشگاه کلمبیا تاکید کرد که مقابله با کرونا نیازمند همکاری بین‌المللی است. او گفت: برای مقابله با کرونا لازم است تحریم‌ها برداشته شود و شرایط برای همکاری در راستای مقابله با کرونا فراهم شود.

رابرت وای شاپیرو، استاد روابط بین‌الملل و علوم سیاسی است. رابرت وای شاپیرو، رئیس اسبق دانشکده علوم سیاسی کلمبیا و نویسنده کتاب‌هایی چون «قدرت ریاست جمهوری؛ ایجاد ریاست‌جمهوری برای قرن بیست و یکم»، « دخالت‌های سیاسی؛ سیاستمداران سرگردان نشوید» و «عدم حضور نمایندگان دموکرات» و برنده جایزه کتاب «گلد اسمیت» در گفت‌وگو با ایلنا به بیان نظرات خود درباره تنش‌ها میان ایران و آمریکا در زمان شیوع بیماری کرونا پرداخت.

اکنون زمان مقابله با آمریکا برای لغو تحریم‌ها علیه ایران است

شاپیرو در ابتدا گفت: باید ببینیم اروپا تا چه حد متعهد است که در مقابل آمریکا ایستادگی کند به خصوص در زمان بحران ویروس کرونا اکنون زمان مقابله با آمریکا برای لغو تحریم‌ها علیه ایران است. تاکنون اروپا اقدامی برای لغو تحریم ها انجام نکرده است.

بحران کرونا در تمام جهان باعث شکل‌گیری معضلات اقتصادی شده است

وی در ادامه در مورد بحران‌های منطقه گفت: اکنون در تمام جهان بحران کرونا باعث شکل‌گیری معضلات اقتصادی شده و بر مسائل اقتصادی تاثیر داشته است. همه منطقه درگیر این موضوع است و بر سایر تنش‌ها تاثیر داشته است.

شیوع کرونا فرصت خوبی است که ترامپ رویکرد خود را تغییر دهد

این استاد دانشگاه در ادامه افزود: اکنون فرصت خوبی است که ترامپ رویکرد خود را تغییر دهد تا بعد از این بحران به توافق بازگردد و فرصت ا برای دیپلماسی فراهم کند؛ چراکه رویکرد فعلی باعث تغییر ترامپ می‌شود و فرد دیگری جانشین وی خواهد شد.

اکنون زمان تفکر در مورد اختلاف‌های بین‌المللی و همکاری همه اعضای جامعه بین‌الملل است

شاپیرو در ادامه افزود: سیاست فشار بر ایران شکست کامل برای ترامپ بوده است. بحران ویروس کرونا فرصتی برای تفکر در مورد اختلاف‌های بین‌المللی و همکاری همه اعضای جامعه بین‌الملل است. همه از این فرصت استفاده کنند تا با این ویروس مقابله کنند. ویروس کرونا یک ویروس هم‌ گیر است و جهان با آن درگیر است.

لغو تحریم‌ها در زمان شیوع کرونا می‌تواند مقدمه‌ حل اختلاف‌های ایران و آمریکا باشد

وی در ادامه با انتقاد از تحریم‌ها در شرایط فعلی تاکید کرد: برای مقابله با کرونا لازم است تحریم‌ها برداشته شود و شرایط برای همکاری در راستای مقابله با کرونا فراهم شود. این اقدام می‌تواند مقدمه‌ای برای حل اختلاف‌ها میان ایران و آمریکا باشد.

ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر