کد خبر: 889837 A

رییس مجلس شورای اسلامی در تماس با استانداران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان آخرین تحولات و اقدامات در مقابله با کرونا و راهکارهای مدیریت هرچه بهتر این بیماری در استانهای مذکور را مورد بررسی قرار گرفت و از خواستار ایجاد سپر زیستی در این استان ها در برابر شیوع کرونا شد.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در این گفت وگوها ، بر تقویت آمادگی های مورد نیاز سه استان خراسان رضوی، گیلان و اصفهان بر اساس پیگیری های صورت گرفته و منابع تخصیص یافته  تاکید کرد و گفت: اقدامات کنترلی  اغلب استان های کشور  در مواجهه با  بیماری کرونا قابل تقدیر است و  آمارهای امید بخشی در خصوص درمان و پیشگیری از بیماری کرونا از آنها دریافت می شود؛ لذا   هریک از استان هایی که میزان درگیری در آنها بالاتر است، باید با  تصمیمات ملی ، مدیریت میدانی و  همکاری مردم سپر زیستی  در برابر  کرونا ایجاد کنند.

وی کاهش میزان سفرهای نوروزی از ۱۸ میلیون  به ۳ میلیون سفر را بی سابقه برشمرد و عنوان کرد: هر چند بهتر بود این ۳ میلیون سفر هم صورت نمی گرفت اما این آمار بیانگر کاهش چشمگیر سفرهای نوروزی است و نشان می دهد که جاده های مواصلاتی در برخی استان ها به خوبی کنترل شده است.

در این تماس ها مقرر شد،  آماده سازی و تجهیز مراکز درمان تکمیلی برای بیمارانی که دوره نقاهت را می گذرانند ، در این سه استان پیگیری شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این گفت و گو ها  همچنین خواستار آماده سازی طرح جامعی از سوی هر استان  متناسب با پیش بینی شرایط احتمالی و اقتضائات آن  استان  برای  آمادگی مقابله با شرایط و سناریوهای متفاوت وامکانات و  اقدامات ضروری و متناسب با هر سناریو شد.

لاریجانی در این گفت و گوها همچنین بر استفاده از ظرفیت های محلی موجود برای ارائه الگوهای استانی با توجه به ویژگی های اجتماعی و  اقتصادی هر  استان در جهت رفع مشکل آسیب پذیری  کسب و کارها   از شیوع  کرونا تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی دراین  گفت و گوها اظهار داشت:  باید به نحوی برنامه ریزی کرد تا ضمن تبادل تجربیات   از تدابیر موثر صورت گرفته در سایر مناطق به ویژه در زمینه کاهش سفرها، اجتماعات و ترددهای درون استانی و درون شهری  استفاده  و همکاری مشترک بین استانها در این خصوص  پیگیری شود.

لاریجانی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با استانداران گفت : بسیج کمک های مردمی و استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد ، محور مهم مقابله با کروناست که باید به آن توجه کافی داشت.

  رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در گفت و گو با استانداران خراسان رضوی ، گیلان و اصفهان  بر ساماندهی روند ضدعفونی فضاهای پر حضور و  پرتردد به نحو  کارشناسانه و با رعایت استانداردهای فنی  تاکید کرد.

 همچنین در این گفت و گوها  تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز هر استان و برنامه زمانبندی و اقدامات مربوط به تهیه آنها  توسط رییس مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

علی لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر