کد خبر: 889012 A

استاد دانشگاه ملی سنگاپور در گفت‌وگو با ایلنا:

استاد روابط بین الملل دانشگاه سنگاپور از تحریم‌ها علیه تجهیزات پزشکی ایران انتقاد کرد و گفت: هیچ کسی به جز سازندگان سلاح‌های آمریکایی، چینی، روسی و اروپایی از این جنگ سود نخواهد برد.

بیلویر سینگ استاد روابط بین‌الملل و علوم سیاسی دانشگاه ملی سنگاپور است. وی در گفت‌وگو با ایلنا نظرات خود را درباره تحولات اخیر بیان کرده است.

هیچ کسی به جز سازندگان سلاح‌ها از جنگ سود نخواهد برد

وی در مورد انفعال اروپا برای برداشتن تحریم‌های علیه ایران گفت: اروپا فکر می‌کند در طولانی‌مدت از نظر سیاسی، اقتصادی و نظامی به آمریکا  وابسته است ، اما این واقعیت هم وجود و اروپا مقابله با آمریکا را غیر ممکن می‌داند.

بیلویر سینگ درباره پیامدهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آشوب و جنگ در منطقه گفت: هیچ کسی به جز سازندگان سلاح‌های آمریکایی، چینی، روسی و اروپایی از این جنگ سود نخواهد برد. هرج و مرج سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در صورت جنگ رخ خواهد داد.

با وجود ترامپ در کاخ سفید شکاف میان ایران و آمریکا پر نخواهد شد

وی افزود: در مورد آینده روابط ایران و آمریکا باید گفت که آمریکا باید دست از حمایت از تل آویو بردارد. تا زمانی که حمایت از اسرائیل وجود دارد، در روابط ایران و آمریکا بهبودی حاصل نخواهد شد. با وجود ترامپ در کاخ سفید شکاف میان ایران و آمریکا پر نخواهد شد.

آمریکا باید تحریم علیه تجهیزات پزشکی را بردارد

استاد روابط بین‌الملل و علوم سیاسی دانشگاه ملی سنگاپور  در ادامه در مورد آینده روابط ایران و آمریکا گفت: حمایت ترامپ از اسرائیل و فشار بر ایران ادامه دارد اما جنگ میان این دو رخ نمی‌دهد؛ چرا که در چنین جنگی ایران مقاومت می‌کند و برنده این جنگ آمریکا نیست.

وی درباره تحریم‌ها در شرایط کنونی شیوع ویروس گفت: آمریکا و ایران هر دو با کرونا ویروس درگیر هستند. بنابراین در شرایط فعلی تحریم‌ها برای سوءاستفاده علیه مردم بکار برده می‌شود. آمریکا باید تحریم علیه تجهیزات پزشکی را بردارد. اما تحت تاثیر قرار گرفتن از اسرائیل و باور به اینکه این تحریم‌ها ایران را مجازات می‌کند مانع از این کار می‌شود.

 

ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر