کد خبر: 887386 A

سلیمی در گفت‌وگو با ایلنا:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: هتک حرمت حرم حضرت معصومه توسط خشک‌سرانی مانند خوارج رخ داد که پشت آن فرقه شیعه انگلیسی قرار دارد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره هتک حرمت حرم حضرت معصومه گفت: معتقدم این رفتارها را فرقه شیعه انگلیسی که یک فرقه تندرویی است و چارچوب را رعایت نمی‌کند انجام داده‌اند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این اقدامات را گروه‌های خشک‌سر که انسان را یاد خوارج می‌اندازند، انجام می‌دهند که به هیچ وجه زیبنده نیست. امکان متبرکه ما بسیار مقدس هستند مگر می‌شود با مطرح کردن حفظ قداست یک مکان مقدس، هتک حرمت این مکان را انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: این افراد اقدام غیرقابل دفاعی را انجام دادند، امیدوارم  کسانی که از این اتفاقات پشتیبانی می‌کنند از نظر فکری به خود بیایند، چراکه این تندروی‌ها قابل دفاع نیست، نه مرجعیت شیعه و نه روحانیت برجسته شیعه هیچ‌کدام چنین مسائلی را هیچ گاه به هر کیفیت تایید نکرده و نمی‌کنند.

سلیمی درباره ضربات و لطماتی که چنین رفتارهایی می‌تواند به اسلام وارد کند، بیان کرد: این رفتارها مورد سوءاستفاده دشمنان ما  که شیعه را بر نمی‌تابند و  با منطقش آشنایی ندارند، قرار می‌گیرد. ما نباید کاری کنیم که افرادی که با تشیع و اصل اسلام مخالف هستند از این گونه امور سوءاستفاده کنند.

قم هتک حرمت حرم حضرت معصومه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر