کد خبر: 861810 A

نشنال اینترست:

نشنال اینترست در گزارشی به پیشرفت‌های ایران در صنایع نظامی پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از نشنال اینترست، قدرت نظامی و نیروی هوایی ایران و سیستم‌های شناسایی پیشرفته تبدیل به مشکلی برای آمریکا شده است، اکنون قابلیت‌های شناسایی نیروی هوایی تهران بالا رفته است و آنها می‌توانند شروع به رهگیری هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در نزدیکی فضای هوایی ایران کنند.

اکنون تعدادی از موشک‌های پنهان آمریکا که توانایی استتار دارند، شاید بتوانند از ابزارهای  شناسایی  ایران پنهان بمانند اما اکنون با توجه به قابلیت‌های موشکی ایران نیاز به ابزاری برای عدم شناسایی توسط نیروهای آمریکایی ضروری است؛ چرا که بارها ایران نشان داده است که می‌تواند هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی را شناسایی کند و مورد هدف قرار دهد.

در دسامبر سال ۲۰۱۱، یکی از هواپیماهای بدون سرنشین ۶۰ متری سنتینل که احتمالاً از قندهار در جنوب افغانستان در حال پرواز بود، در مرز ایران و پاکستان سقوط کرد و توسط نیروهای ایرانی توقیف شد. احتمالاً سنیتل مشغول پایش ایران، به ویژه برنامه مظنون به تسلیحات هسته‌ای تهران بود.

مهندسان ایرانی بعد از سقوط، RQ-۱۷۰ را مورد مطالعه قرار دادند و تکنولوژی آن را کپی کردند و از آن در ساخت چنین هواپیمایی استفاده کردند 

مقام‌های نظامی ایران اعلام کردند که تکنولوژی بکار گرفته شده در این هواپیما با تکنولوژی‌های برخی دیگر از هواپیماهای پیشرفته ایالات متحده همسان است

ایران همچنین در ماه‌های اخیر از قابلیت شناسایی خود استفاده کرد و پهپاد آمریکایی را هدف حمله قرار داد و نشان داد که سیستم‌های شناسایی ایران چالشی مهم برای آمریکاست.

ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر