کد خبر: 860530 A

جنتی جلسه مشترک هیئت رییسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان:

هفتمین جلسه مشترک هیئت رییسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری صبح امروز ( پنجشنبه ) به ریاست آیت الله جنتی و با حضور آیت الله رئیسی، آیت الله موحدی کرمانی و احمد خاتمی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله جنتی، رییس مجلس خبرگان رهبری در ابتدای این جلسه در سخنانی گفت: امروز روز فرار شاه و روز مبارزه با استکبار است، هرچه داریم از لطف خدای بزرگ و مقاومت مردم است. مسائل مهم امروز ما نخست شهادت شهید سلیمانی است که داغ بزرگی بر دل ما گذاشت که به زودی تسلی پیدا نخواهد کرد.

وی افزود: این واقعاً مصیبت بزرگی بود که مردم ما و مردم کشورهای منطقه را د ر عراق و سوریه و افغانستان سوگوار کرد. ایشان مرد بسیار متدین، آرام و عزیزی بود که خوبی‌های ایشان در زمان زنده بودن او گفته نشد و از این به بعد گفته خواهد شد.

رییس مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: نوشته ایشان در فاصله چند ساعت به شهادت‌‌شان انسان را به یاد حضرت علی(ع) می‌اندازد. ما قدر ایشان را نمی‌شناختیم، ان‌شاءالله خداوند روح ایشان را پیامبر اکرم و اهل بیت محشور فرماید. افرادی مانند ایشان هم زندگی‌شان با برکت هم شهادت‌شان و خونشان مجاهد و مبارز پرورش می‌دهد.

جنتی با بیان اینکه یکی از برکات خون شهید سلیمانی اتحاد و همدلی مردم بود که در طول این ۴۰ سال کم سابقه است، گفت: مردم از همه جای کشور در مراسم تشییع پیکر او شرکت کردند. اگرچه در کرمان حادثه‌ای ناگوار پیش آمد اما این حرکتی فراگیر در تمام کشور بود. این حرکت عمومی مردم یک حرکت ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی بود که غیر از خون ایشان هیچ چیزی چنین همبستگی میان مردم ایجاد نمی‌کرد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: هیچ کشوری جرأت ندارد که حرکتی نسبت به پایگاه نظامی و غیرنظامی آمریکا انجام دهد اما آنها از ایران اسلامی سیلی محکمی خوردند و این حرکت که آغاز شده تا خروج کامل آمریکا از منطقه تمام نخواهد نشد.

وی در ادامه با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: این مسأله بسیار تاسف‌آور بود و قلب‌ها را ناراحت کرد، البته اعلام نظر درخصوص اتفاق افتادن چنین حادثه‌ای چگونه اتفاق افتاد، این کار زمان و بررسی‌های کارشناسی نیاز دارد. من شهادت این فرزندان عزیزمان را به خانواده های آنها تسلیت عرض می‌کنم و در غم آنها شریک هستیم. اما نباید برضد نظام و سپاه از این حادثه سوءاستفاده شود، سپاهی که در سیل و زلزله و همه حوادث در کنار ملت است.

جنتی ادامه داد: آنچه که از همه تاسف‌آورتر است حضور سفیر انگلیس در تجمعات است، چرا این فرد باید در میان معترضان باشد و فیلم‌برداری کند؟ این فرد که در فضای آشکار و علنی چنین رفتاری دارد باید دید در خفا و غیرعلنی چه می‌کند.

وی  در ادامه با اشاره به در پیش‌رو بودن انتخاب مجلس، ابراز داشت: درخصوص انتخابات مجلس حرف‌های زیادی برای گفتن دارم اما اکنون در شرایط برگزاری انتخابات هستیم. امیدواریم در دوره آینده مجلسی کارآمد داشته باشیم.

رییس مجلس خبرگان در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: از برادر عزیزمان تشکر می‌کنم که عملکرد ایشان در قوه قضائیه برای مردم امیدبخش شده است و ان‌شاءالله مجلسی تشکیل شود که آن هم برای مردم این چنین امیدوارکننده باشد.

مجلس خبرگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر