کد خبر: 860045 A

حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی خبرداد:

معاون فرهنگی قوه قضاییه از دستگیری چند نفر در ارتباط با سقوط هواپیمای اوکراینی خبرداد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان گلستان، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی صادقی در مراسم بزرگداشت سپهبد شهید سلیمانی که در امامزاده عبدالله گرگان برگزار شد، اظهار کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی انفجار نور جدیدی در منطقه خواهد بود و گام دوم انقلاب اسلامی با شهادت این شهید بزرگوار آغاز شده است.

وی افزود: حاج قاسم سلیمانی سرباز ولایت بود و با رهنمودهای رهبر انقلاب توانست منطقه را از چنگال آمریکا بیرون بکشد.

معاون فرهنگی قوه قضاییه ادامه داد: سپهبد سلیمانی با تلاش‌هایی که کرد اسرائیل را از حالت تهاجمی به تدافعی کشاند، طوری‌که امروز رژیم اشغالگر اسرائیل که روزگاری داعیه نیل تا فرات داشت به حالت تدافعی رسیده و به دور خود دیوار می‌کشد و دست به دامن سپر آهنین برای تامین امنیت خود شده است.

صادقی با بیان اینکه سرباز لقب شایسته‌ای بوده که حاج قاسم سلیمانی آن را برای خود برگزید، خاطرنشان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی 40 سال سرباز این انقلاب بود و هیچ وقت پشت میز مسئولیت ننشست و در خط مقدم جبهه مقاومت حضور داشت.

وی تاکید کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی هیچ‌گاه موضع و حرفی متفاوت با دستور، اراده و هدایت رهبر انقلاب اسلامی نزد و در زمان امام(ره) نیز این‌گونه عمل کرد.

معاون فرهنگی قوه قضاییه با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی پیروزی‌های جبهه مقاومت را به خود منتسب نکرد، متذکر شد: با طراحی و اقداماتی که سپهبد قاسم سلیمانی انجام داد، حکومت داعش در منطقه به پایان رسید. داعش یکی از توطئه‌های آمریکا بود و شهید حاج قاسم سلیمانی تمام توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را در منطقه به شکست کشاند.

وی با بیان اینکه سپهبد قاسم سلیمانی عراق را از چنگال آمریکایی‌ها بیرون کشید، گفت: این شهید بزرگوار منجر به وحدت مسئولان عراق شد و کاری کرد که امروز آمریکا به دنبال بهانه برای خروج آبرومندانه از عراق است و ان‌شاءالله به برکت خون شهید سلیمانی به زودی آمریکا از منطقه خارج خواهد شد. اگر همه مسئولان به تاسی از سپهبد سلیمانی خدایی عمل کنند و گوش به فرمان رهبری، جهادی قدم بردارند در همه حوزه‌ها مانند حوزه نظامی پیشرفت خواهیم کرد.

صادقی با اشاره به موضوع انتخابات گفت: نباید گول هیاهوی تبلیغات را بخوریم و مانند حاج قاسم سلیمانی افراد انقلابی و با بصیرت که گوش به فرمان ولایت هستند برای مجلس و در آینده برای ریاست جمهوری انتخاب کنیم تا امور توسعه و آبادانی کشور سرعت گیرد.

معاون قوه قضاییه با اشاره به حادثه دلخراش سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: دستگاه قضایی این موضوع را با دقت پیگیری می‌کند و تاکنون چند نفری دستگیر شده‌اند.

همچنین حجت‌الاسلام صادقی شامگاه سه‌شنبه با حضور در بیت مرحوم آیت‌الله میبدی با  خانواده ایشان همدردی کرده و پیام تسلیت سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه را به آنان ابلاغ کرد.

معاون فرهنگی قوه قضاییه برای شرکت در همایش تجلیل از فعالان طرح هر مسجد یک حقوقدان به گلستان سفر کرده است و دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و نشست با قضات روحانی از دیگر برنامه‌های سفر دو روزه معاون فرهنگی رییس قوه قضاییه به استان گلستان است.

قوه قضاییه حاج قاسم سلیمانی شهید حاج قاسم سلیمانی سقوط هواپیمای اوکراینی دادگستری کل استان گلستان امامزاده عبدالله گرگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر