کد خبر: 859348 A

مقام کاخ سفید:

مقام کاخ سفید تاکید کرد که توجیه ترور سردار سلیمانی می‌تواند به جنگ با ایران منجر شود..

به گزارش ایلنا به نقل از سی بی اس نیوز، «ادم شف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: وقتی رئیس‌جمهور را در شبکه فاکس می‌بینید و حرف‌هایی را از او می‌شنوید، این‌ها سرهم کردن اطلاعات است. وقتی گفته‌های وزیر دفاع را می‌شنوید، این چیزی نیست که اطلاعات واقعی می‌گوید، بلکه به اعتقاد  من  سرهم کردن اطلاعات است. وقتی پمپئو را  دیدید که این ادعا را مطرح کرد که حذف سلیمانی امنیت را تقویت می‌کند و رها کردن وی، امنیت ما را کاهش می‌داد، این هم  نوعی سرهم کردن اطلاعات است. این نتیجه‌گیری بر اساس اطلاعات نبود، بلکه نظر شخصی پمپئو بوده است.

شف درباره این ادعای ترامپ که ایران به دنبال حمله به چهار سفارت خانه آمریکایی بوده است، گفت: موضعی  در این خصوص ندارم. اما فکر می‌کنم کاملاً اشتباه است؛ چراکه هیچ نوع بحثی در جلسات مبنی بر اینکه چهار سفارتخانه در معرض خطر حمله قرار داشته‌اند، انجام نشده است و اطلاعات دقیقی مبنی بر اینکه سفارتخانه‌ها هدف بوده‌اند نداریم .

شف در ادامه گفت: در این جلسه هیچ گونه بحثی  درباره حمله احتمالی به سفارت آمریکا در بغداد صورت نگرفت  آن‌ها در حال  اغراق و تأکید بیش از حد بر آن چیزی‌اند که اطلاعات نشان می‌دهد. وقتی درباره موضوعات توجیه‌کننده حرف می‌زنید، احتمالاً این امر ما را به سمت جنگ با ایران سوق می‌دهد که این موضوع خطرناک است.

ایران سردار سلیمانی ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر