کد خبر: 859047 A

ادیانی در صحن علنی:

یک نماینده مجلس گفت: جمعی که با محوریت انگلستان و سفیر لندن میدان داری کنند قطعا خبیث هستند. وزارت خارجه باید در این موضوع قوی، انقلابی و عزتمندانه برخورد می‌کرد و فقط به احضار بسنده نمی‌کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدعلی ادیانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در بیان تذکری  گفت: سفیر انگلستان علاوه بر اعمال خط نفوذ، جسارت و پررویی را به حدی رسانده است که در عملیات میدانی و تجمع غیرقانونی حضور پیدا کرده اما توسط دستگاه انتظامی دستگیر شده است. نماینده روباه پیر استعمار گویا هنوز بر این باورند که قجری‌ها و پهلوی‌ها در ایران حکومت می‌کنند در حالی که این حکومت جمهوری اسلامی است و حکومت بیشه شیران؛ پهلوانان و مجاهدان خداست. ملت بزرگ ایران دیگر اجازه نمی‌دهد کسی از پستان روباه پیر، شیر بنوشد.

وی ضمن انتقاد از وزارت خارجه که نسبت به اقدام غیرقانونی سفیر انگلستان فقط به احضار این دیپلمات بسنده کرده است، گفت: متاسفانه وزارت خارجه در این باره انفعالی برخورد کرده چرا که سفیری که خلاف قواعد دیپلماتیک وارد میدان شده را احضار کرده است در حالی که باید در جمهوری اسلامی و در کمترین زمان ممکن سفیر انگلستان اخراج  می‌شد.

ادیانی گفت: جمعی که با محوریت انگلستان و سفیر لندن میدان‌داری کنند، قطعا خبیث هستند. وزارت خارجه باید در این موضوع قوی، انقلابی و عزتمندانه برخورد می‌کرد و فقط به احضار بسنده نمی‌کرد.

علی ادیانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر