کد خبر: 858761 A

عضو هیات رئیسه مجلس در تذکر شفاهی:

عضو هیات رئیسه مجلس خواستار برخورد قوه قضائیه، دادستانی تهران، وزارت امور خارجه با سفیر و دولت انگلستان به دلیل حضور در تجمعات شب گذشته تهران شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه علنی امروز (یک شنبه، ۲۲ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تسلیت به خانواده‌های داغ‌دیده جانباختگان سانحه هواپیمایی اوکراین، از مجموعه سپاه پاسداران که با صداقت تمام و از خودگذشتگی و شجاعت، مسئولیت این حادثه را پذیرفتند و عذرخواهی کردند، تشکر کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: ان شاءالله این رفتار برای سایر مسئولان درسی باشد که وقتی در کشور اتفاقی افتاد، از مردم عذرخواهی کنند.

امیرآبادی فراهانی خطاب به مسئولان وزارت امور خارجه گفت: شب گذشته در میان اغتشاشگرانی که در خیابان حافظ مقابل دانشگاه امیرکبیر حضور داشتند، سفیر انگلیس که در میان افراد بوده، دستگیر شده است. برخورد با رفتار اینگونه سفارت خانه هایی که در مسائل داخلی ما دخالت می کنند، ضروری است.

عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه تصریح کرد: سفارت انگلستان باید بداند که انقلاب شده و رضاخان و محمدرضا شاه به درک واصل شده‌اند. دوران کاپیتولاسیون گذشته است. از قوه قضائیه، وزارت امور خارجه، دادستانی تهران می‌خواهم که با سفارت، سفیر و دولت انگلستان برخورد شود تا جرأت چنین اقداماتی را در پایتخت جمهوری اسلامی نداشته باشند. این اقدام خلاف شئون دیپلماتیک بود.

انگلیس خانواده دولت قوه قضائیه وزارت امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر