کد خبر: 858474 A

سخنگوی وزارت امور خارجه از تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به مسائل کنسولی جانباختگان هواپیمایی اوکراینی در وزارت امور خارجه خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید عباس موسوی با اظهار تاسف عمیق از درگذشت ۱۷۶ نفر از مسافران و کادر پرواز تهران - کی‌یف و اعلام مراتب همدردی با خانواده و بازماندگان این حادثه دلخراش اعلام کرد: در اجرای دستور اکید رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و تاکید وزیر محترم امور خارجه برای رسیدگی فوری به مسائل کنسولی جانباختگان این حادثه تاسف‌بار، یک کارگروه ویژه در معاونت امور مجلس و ایرانیان این وزارت‌خانه با ماموریت رسیدگی به درخواست‌های خانواده‌های بازماندگان و انجام خدمات مورد نیاز تشکیل شده است.

وی افزود: همچنین دستورات لازم به کلیه نمایندگی‌های سیاسی و کنسولی جمهوری اسلامی ایران و دفاتر داخلی و فرودگاهی خود برای رسیدگی ویژه به درخواست‌های مرتبط با این موضوع صادر کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: وزارت امور خارجه خود را داغدار و شریک غم فقدان تک‌تک جانباختگانی می‌داند که عمدتا از میان جوانان، نخبگان و دانشگاهیان کشورمان بودند و امیدوار است این خدمات کوچک، تسلی‌بخش ذره‌ای از اثرات بسیار این مصیبت بزرگ باشد.

هواپیمای اوکراینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر