کد خبر: 858279 A

وزیر اطلاعات:

وزیر اطلاعات گفت: نظام با هدایت‌های حکیمانه رهبری انقلاب سیلی را به آمریکا زد نه اینکه از جنگ ترس داریم و از سیلی زدن به تجاوزگر خودداری می‌کنیم بلکه به تجاوزگر پاسخ مناسب می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز ۲۱دیماه ۹۸ در همایش گرامیداشت شهادت سردار سلیمانی ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه، شهادت سردار قاسم سلیمانی و یارانش و جان باختی جمعی از هم‌وطنان در سانحه هوایی اخیر گفت: حاج قاسم یک ویژگی‌ نظامی بودن و یک ویژگی‌ مردمی و انسانی داشت، نظامی بودن او را از یک آدم موثر جامعه جدا نکرده بود در عین نظامی بودن در میان مردم مثل خودشان حضور داشت و حشر و نشر با مردم او را از نظامی‌گری باز می‌داشت.

وی ادامه داد: گاهی نظامی بودن به معنای اجرایی و نیروی عملیاتی است که با صلابت و شجاعت در میدان بر اساس نقشه و کار عملیاتی فرماندهی طراحی می‌شود؛ این نقشه در ستاد عملیاتی تهیه می‌شود، آنجا جای فرماندهان عملیاتی نیست بلکه جای افرادی است که سال‌ها تجربه و اطلاعات دارند، می‌نشینند و از بین طرح‌های مختلف عملیاتی، بهترین آنها را برمی‌گزنند؛ اینکار انسجام فکر و قدرت انتخاب می‌خواهد.

وزیر اطلاعات بیان کرد: گاهی موضوع بالاتر می‌رود و بحث راهبردهای دفاعی است که ملزومات خاص خودش را می‌طلبد، کسی که در نقطه بالای راهبردی قرار می‌گیرد باید اشراف اطلاعاتی داشته باشد، مغزش توان پردازش آنها را داشته باشد و بعد آن را تبدیل به راهبرد کند.

علوی تصریح کرد: حاج قاسم از معدود افرادی بود که قدرت تدوین راهبرد و چشم انداز داشت و می‌نشست عملیات طراحی می‌کرد و بعد به میدان می‌رفت و فرماندهی عملیاتی انجام می‌داد.

وی افزود: حاج قاسم علیرغم داشتن درجه سرلشکری اما هر کسی با او برخود می‌کرد احساس نمی‌کرد که با یک سرلشکر صحبت می‌کند؛ در اوج بزرگی تواضع می‌کرد.

وی ادامه داد: حاج قاسم هیچکس را پایین نمی‌دید، علیرغم اینکه به آداب و تشریفات نظامی پایبند بود، اما وقتی که یونیفرم را در می‌آورد، فردی عادی در بین مردم بود.

وزیر اطلاعات یادآور شد: یکی دیگر از ویژگی‌های حاج قاسم اعتماد به نفس بالایش بود، هیچ وقت در وجودش احساس ضعف و نتوانستن راه نداشت و شعار «ما می‌توانیم» در وجودش متبلور بود و دست به کارهایی می‌زد که همه می‌گفتند ممکن نیست.

وی با بیان اینکه چه کسی فکر می‌کرد تیر و کمان بچه فلسطینی‌ها تبدیل به موشک شود؟، تصریح کرد: در عراق و سوریه، حاج قاسم در اوج خطر به دل آن می‌رفت و هیچ ترسی نداشت.

علوی افزود: دشمن‌شناس بود اما دشمن هراس نبود و از دشمن نمی‌ترسید، بی‌‌فکر به دل دشمن نمی‌زد، ابتدا خوب آن را می‌شناخت و بعد آن را می‌زد و محکوم به شکست می‌کرد.

وزیر اطلاعات گفت: آدم اگر مرگ انسان را به معنای نیستی بگیرد، از مرگ می‌ترسد بنابراین قلدرها، زورگوها و دیکتاتورها از آن برای ترساندن انسان استفاده می‌کنند، بنابراین ترس از مرگ عامل ذلت و به بند کشیده شدن انسان‌ها است.

وی ادامه داد: گاهی حاج قاسم در جلسه شورای عالی امنیت می‌آمد و با نقشه‌ها توضیح می‌داد در حالی که تازه از فرودگاه آمده بود و بلافاصله بعد از جلسه به ماموریت می‌رفت و وقتی به او می‌گفتند حاج قاسم خطر در کمین تو است با شجاعت در دل خطر می‌رفت و عاشق شهادت بود.

علوی تصریح کرد: امام خمینی(ره) این فرهنگ، فرهنگ سیدالشهدا و مقاومت را وارد ایران کرد انقلاب اسلامی به وجود آمد، این فرهنگ را وارد لبنان، عراق و یمن کرد حزب الله، حشدالشعبی و انصار حزب الله به وجود آمده و در تمام این حرکت‌ها حاج قاسم پرچم‌دار بود.

وی با بیان اینکه حاج قاسم را گوهرشناس می‌شناخت، گفت: رهبر خرد ورز، دور اندیش و حکیم و آدم شناس ما، رهبر سربلند آیت‌الله خامنه‌ای گوهرشناس بود و حاج قاسم را خوب شناخت.

وزیر اطلاعات افزود: قدرت ما به آدم‌ها و روح شهادت طلب‌ آنها است با اتکا به همین روحیه است که زمانی که کسی جرأت نمی‌کند به آمریکا بگوید بالای چشمت آبرو است او را می‌زنیم. در حالی که اگر اسم و پرچم آمریکا روی پایگاهی باشد کسی حتی جرأت نمی‌کند با تیر و کمان به آن بزند. جمهوری اسلامی با زدن این پایگاه بر قله عزت قرار گرفت.

وی تاکید کرد: نظام با هدایت‌های حکیمانه رهبری انقلاب سیلی را به آمریکا زد نه اینکه از جنگ ترس داریم و از سیلی زدن به تجاوزگر خودداری می‌کنیم بلکه به تجاوزگر پاسخ مناسب می‌دهیم.

وزیر اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر