کد خبر: 857321 A

امیری در جمع خبرنگاران:

معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد:: ترامپ و کسانی که مستقیما در ترور سردار سلیمانی نقش داشتند اقدامشان جنایت جنگی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسینعلی امیری در حاشیه جلسه هیات دولت درجمع خبرنگاران با بیان این‌که کاری که انجام شد کاملا مطابق قوانین بین المللی بوده است، گفت: اساسنامه بین الملی سال ۲۰۱۰ اصلاح شد اقدام سپاه را دفاع مشروع محسوب می کند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: اقدام سپاه پاسداران در راستای قوانین بین المللی بوده است. سردار شخصیت بسیار بزرگی بود و بزرگی اش را در مراسم تشیع او در عراق و ایران دیدیم. بازتاب شهادت ایشان در سطوح منطقه و بین المللی شاهد بزرگی او بود. 

وی تاکید کرد: بر اساس قوانین و مقرارات بین المللی دفاع مشروع را حق ایران است،از منظر قانون بین الملل ترامپ یک جنایتی را مرتکب شد. حق نداشت در یک کشور ثالث علیه یک مامور رسمی در یک کشور میزبان عملیات نظامی انجام دهدکار او غیر قانونی بود.

امیری در پایان گفت: ترامپ و کسانی که مستقیما در این موضوع نقش داشتند اقدامشان جنایت جنگی است.این حق برای کشور عراق وجود دارد که بر اساس قوانین بین المللی در دیوان بین الملی کیفری  از امریکا شکایت کند.

 

شهادت سردار قاسم سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر