کد خبر: 856658 A

شهریاری در نطق میان دستور:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم عزیز کشورمان نشان دادند بسیار قدرشناس و وفادار هستند و انتظارشان انتقام سخت و در خور شأن نام سردار سلیمانی است.

به گزارش ایلنا، حسینعلی شهریاری در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۱۷ دی) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: شهادت سردار دل‌ها، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمان شهیدانشان را به پیشگاه آقا ولی عصر(عج) و مقام معظم رهبری و امت شهید پرور ایران و مخصوصا خانواده گرامی و بستگانشان تبریک و تسلیت می گویم، انتظار همه ملت انتقام سخت و در خور شأن نام ایشان هستند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم عزیز کشورمان نشان دادند بسیار قدرشناس و وفادار هستند و در جای جای کشورمان حماسه آفریدند و مسئولان بدانند اگر کسی به این مردم خدمت کنند و در کنار آنان باشد در قلب مردم است و آنان در کنارش و قدردان هستند. به همین منظور مجلس به نمایندگی از مردم طرح سه فوریتی جهت تسهیل مقابله با آمریکا را امروز تصویب کرد.

وی ادامه داد: رحلت نا به هنگام جناب دکتر محمدنعیم امینی فرد، برادر و همکار عزیزم را به مردم استان و دانشگاهیان و خانواده گرامی ایشان تسلیت می گویم، مردم استان پزشک عالی قدری را از دست دادند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد: متاسفانه به علت سوء مدیریت وزیر راه و شهرسازی با اینکه سیستان و بلوچستان پهناورترین استان کشور است، هنوز یک کیلومتر آزاد راه ندارد و در مسیر چابهار به زاهدان هم حتی بزرگراه وجود ندارد با اینکه اسم آن جاده ترانزیتی است همه روزه  تعداد زیادی از شهروندان استان جان خود را از دست می دهند. بارها این موضوع را تذکر داده ایم اما گوش شنوایی وجود ندارد.

شهریاری در بخش دیگری از نطق خود به شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و بیان داشت: آیا بعد از شهادت سردار دل ها هنوز به فکر مذاکره با کدخدا و اروپایی های بدعهد هستید؟ آن هم با کدخدایی که به گفته سید بزرگوار سید حسن نصرالله کفش سردار سلیمانی ارزشش بیشتر از سر ترامپ است، آیا هنوز به فکر تصویب  لوایح استعماری FATF، پالرمو و CFT هستید؟ از بدعهدی آمریکا و اروپاییان در انجام تعهدات برجام درس عبرت نگرفته اید؟ دولتمردان باید بدانند مردم دیگر این اجازه را به شما نخواهند، تفکر لیبرالی را باید به زباله دان تاریخ انداخته و با تفکر انقلابی و تکیه بر درون مشکلات کشور را حل کنیم. دیگر آن زمان گذشته که بگوییم زمان موشک نیست، زمان مذاکره است سردار عزیز ما را با موشک به شهادت رساندند.

 این نماینده مجلس با انتقاد از عملکرد دولت، گفت: دولت باید شرمنده مردم استان باشد که فقط در زمان انتخابات مخصوصا ریاست جمهوری به فکر آنها می افتد و با وعده های غیر واقعی رای آنها را می گیرد کاش مردم نجیب استان را شهروند درجه یک می پنداشتید و در توسعه و سازندگی استان تلاش بیشتری می کردید.

وی افزود: آقای روحانی باید از مردم استان عذرخواهی کنید که ۲ و نیم سال پیش در یک نمایش انتخاباتی و تبلیغاتی و با زدن بنرهای زیاد در بزرگراه های تهران از رساندن گاز به زاهدان صحبت کردید ولی پیگیری نکردید که منازل مردم گازدار شود و با پیگیری های زیاد نمایندگان هنوز حدود ۳۰ درصد شهر زاهدان گازکشی شده است و بقیه مردم با سرمای شدید و کویری زاهدان ساعت ها در صف تهیه  کپسول گاز باید بمانند که آن هم معلوم نیست به آنها برسد صف هایی که شبیه صف رای دادن به جنابعالی در زمان انتخابات با وعده های فراوان جهت حل مشکلات آنها است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهارداشت: آیا میدانید باند فرودگاهی که در آن زمان افتتاح کردید هنوز قابل بهره برداری نیست؟  متاسفانه این گلنگ زدن ها، افتتاح ها و "علی برکت الله" گفتن ها مشکلات مردم استان را بر طرف نکرد. آقای روحانی باید شرمنده مردمی باشید که نه مشکلات بازنشستگان لشکری و کشوری و نه مشکلات معلمین زحمت کش و نه مشکل اشتغال جوانان را و فقط با دادن وعده های غیر واقعی مردم  ما را شبیه خودتان فرض کرده اید.

این نماینده مجلس تاکید کرد: باید شرمنده باشید که بگویید حدود ۶۵ میلیون نفر یارانه معیشتی می دهید که آن هم خیلی از موکلین به نمایندگان از عدم دریافت یارانه گله مند هستند و شما حاضر نشدید لیست آن را در اختیار مجلس قرار دهید، مشکلات معلمین حق التدریسی و نهضتی که قبل از سال۹۲ و تبدیل وضعیت ها مشکلات عمده نیروها است که نه مشکلات شرکتی ها حل شد و نه قراردادی ها.

شهریاری با بیان اینکه با دیپلماسی ضعیف و لبخند هنوز مشکلات حقآبه سیستان را نتوانسته اید حل کنید، عنوان کرد: این موضوع باعث ایجاد مشکلات شدیدی برای تامین آب شرب و کشاورزی برای مردم منطقه شده است، همچنین تعدادی از گروگان های عزیز ربوده شده مرزی که بیش از یک سال می گذرد نتوانسته اید به میهن برگردانید اگر این اتفاق برای نزدیکان شما بیافتد باز هم با همین دیپلماسی فشل پیگیری می کردید؟

این نماینده مجلس تاکید کرد: تعداد زیادی از فرزندان استان در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته و مصاحبه شده اند اما مشغول به تحصیل نشده اند و با وجودپیگیری نمایندگان و استاندار و مدیر کل آموزش و پرورش استان به بهانه های مختلف این ۳۵۰ نفر عزیز ما هنوز بلاتکلیف هستند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: عدم تدبیر رئیس جمهور در افزایش قیمت سوخت و اجرا وقتی خنده دار شد که گفتید وقتی صبح جمعه از خواب بیدار شدم متوجه افزایش قیمت بنزین و اجرای آن شدم که این تداعی کنند صحبت پیرمرد پر حاشیه فتنه ۸۸ است که گفت ۳ ساعت خوابیدم رای من عوض شد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: استانی که پهناورترین استان کشور است در سهمیه بندی شبیه استان های که حتی یک چهارم وسعت استان ما را ندارد دیده می شود، کاش در تخصیص اعتبارات و بودجه ها استان ما را شبیه استان های دارا نفوذ در دولت می دیدید، کاش از سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی درس می گرفتید که فرمود، دوست دارم بعد از خدمت حتی یک روز هم که شده فرماندار سیستان باشم تا مشکلات این مردم را حل کنم، همان مشکلاتی که در دولت بی تدبیر و نا امید هیچ توجهی به آن ندارد و اگر کارهایی هم در رابطه آبیاری انجام شده به دستور حضرت آقا از منابع صندوق توسعه ملی بود، کاش دولت هم با برداشت از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در استانی که بالاترین نرخ بیکاری دارد قدمی بر می داشتید زیرا امنیت پایدار با ایجاد اشتغال امکان پذیر است.

 

مجلس شورای اسلامی انتقام سخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر