کد خبر: 856532 A

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: قطعا دیگر آمریکا در منطقه نمی‌تواند به وضعیت قبل از ترور و شهادت شهید سلیمانی برگردد، اما درباره چگونگی آن، فکر می‌کنم باید منتظر آینده نزدیک و نه چندان دور ماند.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در گفت‌وگو با شبکه العربی قطر در خصوص آخرین وضعیت روابط میان ایران و آمریکا به ویژه پس از ترور سردار شهید سلیمانی اظهار داشت: با وجود اینکه آمریکا با ایران دشمنی می کند، ما قاعده بازی را رعایت کردیم اما ترامپ رعایت نکرد.

وی گفت: ترامپ بازی جدید و بی قاعده‌ای را شروع کرد، لذا با همین ادبیات و با همین روش پاسخ قوی خودش را خواهد گرفت.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل تصریح کرد: شورای عالی امنیت ملی در جلسه روز جمعه خود تصمیمات بسیار دقیق و مهمی گرفت که همه این تصمیمات برای اقدام متقابل هست و هیچ کدام برای اعلام شدن نیست. 

امیرعبداللهیان بیان کرد: هر کدام از این اقدامات در مراحل مختلف اعمال می‌شود و همه دنیا متوجه می‌شوند که چه اتفاقات مهمی افتاده و خواهد افتاد.

وی ادامه داد: قطعا دیگر آمریکا در منطقه نمی‌تواند به وضعیت قبل از ترور و شهادت شهید سلیمانی برگردد، اما درباره چگونگی آن، فکر می‌کنم باید منتظر آینده نزدیک و نه چندان دور ماند.

معاون سابق وزیر امور خارجه بیان‌کرد: من شخصا فکر می کنم آقای ترامپ در حالی دستور ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس را در آستانه سال میلادی جدید صادر کرد که مشروبات الکلی زیادی مصرف کرده بود و خیلی نتوانست معقولانه تصمیم بگیرد.

امیرعبدالهیان در پایان خاطرنشان کرد: ترامپ وضع روحی و روانی متعادلی در هنگام اخذ این تصمیم نداشت و وقتی هشیار شد که اشتباه بزرگی انجام داده بود.

 

حسین امیرعبداللهیان شهادت سردار سلیمانی دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل شبکه العربی قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر