کد خبر: 856003 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

تهرانی‌ها در فاصله حدود دو ساعت تا آغاز مراسم تشییع پیکر سپهبد سلیمانی، ابومهدی مهندس و سایر شهدای مقاومت در خیابان انقلاب حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم وداع تهرانی‌ها با پیکر پاک سپهبد شهید قاسم سلیمانی در حالی از ساعت ۸ صبح امروز آغاز شد که مردم عزادار تهران از ساعت‌های ابتدایی بامداد امروز در مسیرهای تعیین شده برای وداع با پیکر این سردار سرافراز حاضر شده بودند.

تعداد زیادی از مقام‌های کشوری و لشگری برای شرکت در مراسم نماز بر پیکر سردار سلیمانی که به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه می‌شود در دانشگاه تهران حاضر شدند.

همچنین حضور سفرای کشورهای خارجی و نماینده های این کشور در این مراسم به چشم می خورد.

مردم تهران با شعار مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل و این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده، نه سازش، نه تسلیم انتقام انتقام در مراسم تشییع سردار شهید سلیمانی شرکت کرده‌اند.

ایستگاه‌های صلواتی از ساعات اولیه بامداد با پخش گل و پوسترهای حاوی تصاویر سردار سلیمانی با مردم برای حضور در مراسم تشییع سپهبد سلیمانی همراهی کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر پیکر سردار سپهبد سلیمانی نماز خواندند. 

حضور میلیونی مردم در این مراسم باعث شده جمعی در بیرون از دانشگاه تهران به اقامه نماز بپردازند.

تا دقایقی دیگر مراسم بدرقه پیکر پاک سپهبد شهید قاسم سلیمانی، ابومهدی مهندس و دیگر شهدای مقاومت در جمع مردم عزادار تهران آغاز می‌شود.

پیکر مطهر سپهبد قاسم سلیمانی برای مراسم تشییع و تدفین به قم و سپس کرمان خواهد رفت.

بر اساس اعلام حشدالشعبی، پیکر ابومهدی المهندس پس انجام آزمایش DNA جهت تدفین در  وادی‌السلام به نجف عراق منتقل می‌شود.

در حال حاضر ازدحام جمعیت در مقابل دانشگاه تهران خیلی زیاد هست.

توصیه می‌شود افرادی که مشکل قلبی یا تنفسی دارند از ورود به دانشگاه خودداری کنند.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی به همراه تعدادی از هم‌رزمانش در جبهه مقاومت اسلامی بامداد جمعه ۱۳ دیماه ۱۳۹۸ در پی حمله هوایی متجاوزان آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

سردار سلیمانی نگاهی فراتر از جناح و حزب داشت

معصومه ابتکار در گفت‌وگو با خبرنگار  ایلنا، درباره شخصیت شهید سردار سلیمانی گفت: امروز همه مردمان جهان در غم از دست دادن سردار بزرگ ما هستند.

معاونت زنان و  خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه سلیمانی به همه امت اسلام تعلق داشت، عنوان کرد: سردار بزرگ ایرانی متعلق به آزادگان جهان بود، او خالص و پاک بود و همین امر باعث محبوبیت او شد.

وی تاکید کرد: سردار شهید سلیمانی تا آخرین قطره خونش برای آبادی  و سربلندی مردم و ایران جنگید.

 ابتکار با اشاره به این که سردار سلیمانی نگاهی فراتر از جناح و حزب داشت، گفت: شهید سپهبد سلیمانی  معقتد بودند مردم را براساس حجاب، جناح سیاسی و غیره تقسیم‌بندی نکنید، این تفکر و  شخصیت سلیمانی است و  به خاطر همین که محبوب است

حرکت امروز مردم شبیه تشییع پیکر حضرت امام (ره) بود

سیدرضا صالحی‌امیری در حاشیه مراسم تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: آن چیزی که انسان را در بهت و حیرت فرو می‌برد و به انسان شوک وارد می‌کند، موج دریای انسان‌هایی است که برای تجلیل از این شهید آمده‌اند. این حرکت شبیه حرکت تشییع پیکر حضرت امام (ره) و احیای دوباره ارزش‌های انقلاب، وفاق و همدلی، هم نوایی یک ملت است.

 وی ادامه ادامه داد: این یعنی چراغ فروزان این انقلاب و نظام هیچ‌گاه خاموش نمی‌شود.

صالحی‌امیری با بیان این که همه ملت یک صدا می‌گویند ما حاج قاسم هستیم و این پیام روشنی دارد، عنوان کرد: روحش شاد و امیدوارم همه ما و کسانی که درد انقلاب دارند از پیروان حقیقی این انقلاب باشیم. جامعه ورزش هم عضوی از این  ملت بزرگ است و آنها هم همدلی و هم نوایی با ملت بزرگ ایران دارند و نمی‌توانیم جدا از دردهای مشترک این جامعه باشیم.

حضور رئیس‌جمهور در مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیکر شهید سلیمانی

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح دوشنبه همراه با مردم مومن و قدرشناس در مراسم وداع، تشییع و اقامه نماز بر پیکر سردار بزرگ و پر افتخار اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس و دیگر شهدای اقدام تروریستی و جنایتکارانه آمریکا شرکت کرد.

در این مراسم که با حضور میلیونی مردم و مقامات کشوری و لشگری در دانشگاه تهران برگزار شد، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بر پیکر مطهر شهید عالی‌مقام سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس و دیگر شهدای مجاهد مقاومت اقامه نماز کردند.

مهمترین قصاص ترور شهید سپهبد سلیمانی، خروج آمریکا از ایران است

محمدجواد لاریجانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره اتفاقات اخیر در منطقه و شهادت سپهبد سلیمانی گفت: آنچه که باید برای آمریکا عبرت باشد این است که پروسه اخراج آمریکا با همه امکانات شامل نیروهای نظامی در منطقه آغاز شده است.

وی ادامه داد: این مهمترین دستاوردی است که امروز باید به آن  برسیم.

لاریجانی خاطرنشان کرد: مهمترین انتقام و قصاص درخصوص این جنایت و ترور شهید سپهبد سلیمانی خروج آمریکا از ایران است.

مشاوران ترامپ به او بگویند حرف‌هایش به صلاح منافع آمریکا نیست

رضا ‌اردکانیان (وزیر نیرو) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره تهدیدات ترامپ علیه ایران گفت: آقای ترامپ به نظر می‌آید از تعادل خارج شده البته حتما عقلایی هستند که ایشان را مشورت داده و به او بگویند در دنیای امروز چنین حرفهایی نه تنها خریدار ندارد بلکه به صلاح منافع خود آمریکا هم نیست.

وی ادامه داد: معتقدم این حرفها و تهدیدات از سوی آمریکا به زودی تصحیح می‌شود.

وزیر نیرو درباره پاسخ ایران به آمریکا درخصوص ترور شهید سپهبد سلیمانی خاطرنشان کرد: در پاسخ به آمریکا باید به علت شهادت سردار سلیمانی توجه کنیم. سردار سلیمانی شهید شد تا راهش متوقف شود بنابراین باید همان راه را ادامه دهیم.

وی ادامه داد: راه سردار سلیمانی فراهم کردن زمینه خروج خارجی‌ها از عراق و از منطقه است وقتی این مسیر را دنبال کنیم، یعنی سپهبد سلیمانی زنده است و مسیرش ادامه دارد.

نام پدرم آشیانه تکفیر و صهیونیسم را می‌لرزاند

زینب سلیمانی فرزند شهید سلیمانی در مراسم وداع با پیکر شهدای مقاومت در مراسم تشییع پدرش گفت: رهبرم پدرم افتخارش این بود که سرباز  شماست. ما، خودمان و فرزندانمان را فدای راه ولایت می‌کنیم.

وی افزود: پدرم ما برای اطلاعت از شما ما را تربیت کرد افتخارش این بود سرباز شماست. نکند شهادتش اندوهی بر چهره مبارک شما شود ما خودمان را در راه ولایت تقدیم می‌کنیم که شما احساس تنهایی نکنید.

زینب سلیمانی تاکید کرد: ۴۰ سال  با دشمنان انسانیت و اسلام پیکار کرد، او پدری دلسوز برای ملت و فرزندان خود و فرزندان شهدا بود.

وی گفت: عشق به شهادت او را به مبارزه در خط مقدم می‌کشاند. مبازه با دشمن خواب راحت را از چشم تمام تکفیری‌ها ربوده است و نام پدرم آشیانه تکفیر و صهیونیسم را می‌لرزاند. امروز اندیشه و جهاد پدرم جبهه مقاومت را به مکتبی نهادینه شده تبدیل کرده است.

سلیمانی تاکید کرد:  آمریکا باید بداند که عاشورا منشا قدرت مجاهدان و موجب وحشت دشمنان است. شهادت پدرم موجب بیداری فطرت انسان‌ها شده و روزگار آنها را تیره و تار و خانه‌های عنکبوتی آنها را فرو خواهد ریخت.

وی خاطرنشان کرد: مردم جهان دیروز استقبال مردم عراق و ایران نظاره کردند و خواهند دید حضور ملت عاشورایی ایران پیام خود را به کل ملت  دنیا خواهد رساند. پدرم خواب راحت را از چشم همه دشمنان ربود.

جمعی از اعضای کتاب حزب الله با در دست داشتن پلاکاردهایی از تصاویر سردار شهید سلیمانی و ابومهدی مهندس در مراسم تشییع شهدای مقاومت حاضر شدند.

3

2

1

مقابل دانشگاه شریف در خیابان آزادی ۲ پرچم اسراییل و آمریکا بر روی خیابان پهن شده و مردم از روی آنها تردد می‌کنند.

در موکبی که مقابل دانشگاه شریف برپا شده نیروی انتظامی اعلام کرد در اطرف میدان انقلاب جمعیتی بسیار زیادی است و از مردم خواست خیلی آرام به سمت انقلاب بروند‌.

محسن رضایی، سردار جعفری، دری نجف‌آبادی، علس عسگری رئیس سازمان صدا و سیما و علی یونسی مشاور رئیس‌جمهور و محمود علوی وزیر اطلاعات، محمود احمدی‌نژاد، حجت‌الاسلام پورمحمدی، حجت الاسلام معزی، علی مطهری، عباسی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس، دریادار سیاری، علی ربیعی سخنگوی دولت، دژپسند وزیر اقتصاد، حجت‌الاسلام قرائتی، الیاس حضرتی، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات دولت احمدی‌نژاد، حجت‌الاسلام علی اکبری به همراه جمعی از مسئولان کشوری و لشکری همراه با مردم در مراسم وداع با پیکر سردار سلیمانی حاضر شدند.

index

88

28

27

26

25

24

23

22

21

7

photo_۲۰۲۰-۰۱-۰۶_۰۸-۳۱-۲۰

5

f1b51f8e-b92b-4165-9876-0518877a77ae

04055026-279e-4156-8e41-3811732b0ac4

photo_۲۰۲۰-۰۱-۰۶_۰۸-۳۵-۵۶

index

20

45

17

18

15

14

dca0b506-1349-449e-96eb-40f160c3c30e

5

4

3

2

1

photo_۲۰۲۰-۰۱-۰۶_۰۷-۳۹-۵۴

7777

999

888

5555

4

3

1111

22222

66

55

44

33

22

توضیحات پلیس درخصوص محدودیت‌های ترافیکی مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی

سردار محمدرضا مهماندار درباره محدودیت‌های ترافیکی مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: از ساعت ۶صبح امروز محدودیت‌های ترافیکی در سطح شهر تهران اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: این محدودیت‌ها در طول خیابان‌های آزادی انقلاب و دماوند خواهد بود. در خیابان دماوند این محدودیت‌ها از تقاطع بزرگراه امام علی(ع) و خیابان دماوند شروع شده و در ادامه تا میدان آزادی و بعد از میدان آزادی تا سه راهی فرود گاه مهرآباد ادامه خواهد داشت.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: طبیعتاً هیچ گونه وسیله نقلیه شامل موتورسیکلت و خودرو در طول این خیابان‌ها اجازه تردد نخواهد داشت. در شب گذشته نیز طول این خیابان از خودروهایی که پارک شده بودند، پاکسازی کرده تا شرایط برای حضور هموطنان و همشهریان گرامی تسهیل شود.

سردار مهماندار خاطرنشان کرد: با توجه به برگزاری نماز در دانشگاه تهران توقف وسایل نقلیه و تردد وسایل نقلیه در خیابان‌های اطراف دانشگاه و بلوار کشاورز ممنوع است.

وی ادامه داد: امروز طرح کاهش آلودگی هوا را نخواهیم داشت استفاده از حمل و نقل عمومی را توصیه می‌کنم. همچنین افرادی که از شهرستان‌های اطراف به تهران مراجعه می‌کنند چه با وسایل حمل و نقل عمومی یا شخصی، افرادی که از سمت غرب مراجعه می‌کنند با توجه به هماهنگی انجام شده، می‌توانند از پارکینگ‌های ضلع شرقی استادیوم آزادی استفاده کنند و از آن طریق توسط مترو خودشان را به مترو برسانند. افرادی هم که از سمت شرق یا سمت جنوب وارد تهران می‌شوند، می‌توانند از پارکینگ‌های حرم مطهر حضرت امام(ره) استفاده کرده و در آن محل نیز از طریق مترو خودشان را به محل برگزاری تشییع پیکر شهید سلیمانی برسانند.

وی ادامه داد: افرادی که قصد سفر از فرودگاه مهرآباد را دارند می‌توانند از بزرگراه شهید همت یا بزرگراه شهید حکیم و از طریق بزرگراه شهید ستاری خودشان را به فرودگاه مهرآباد برسانند طبیعی است که البته این تردد تا زمانی که سیل جمعیت اجازه تردد به آنها را بدهد با حضور جمعیت ممکن است مشکلاتی ایجاد شود از همین رو افرادی که بلیت هواپیما دارند باید خودشان را زودتر و سریعتر به فرودگاه برسانند تا مشکلی برای رسیدن نداشته باشند.

 

انقلاب دانشگاه تهران تشییع پیکر شهادت سردار سلیمانی تشییع پیکر سردار سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر