کد خبر: 855819 A

ربیعی در نطق میان دستور:

نماینده مردم بروجن در مجلس با بیان اینکه خون شهید سپهبد سلیمانی آمریکا و اسرائیل را رسوای عالم کرد، گفت: سپهبد سلیمانی در ولایتمداری، اخلاص، فداکاری و مردمی بودن بی‌نظیر بودند، چنین تفکری باید الگوی همه باشد.

به گزارش ایلنا، خدیجه ربیعی فرادنبه در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: سلام و درود بر ارواح طیبه شهدا، امام شهدا و روح مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی، بزرگ مردی که در ولایتمداری، اخلاص، فدا کاری و مردمی بودن بی‌نظیر بودند، سردار دلهایی که خود را ندید بلکه مردم را دید، ملت‌های مظلوم را دید و چنین تفکری باید الگوی همه باشد و همه دنیا بداند که هرگز این عَلَم بر زمین نخواهد ماند، قطره قطره خون حاج قاسم سلیمانی دولت‌های جنایات کار آمریکا و اسرائیل را رسوای عالم ساخت.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت سردار بزرگ مجاهدت به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج)، محضر مقام معظم رهبری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ملت شهید پرور ایران، اظهار کرد: در آخرین نطق خود در این دوره مجلس بار دیگر از اعتماد مردم شهید پرور شهرستان بروجن که توفیق خدمت‌گزاری درخانه ملت ایجاد کرد، سپاسگزارم. طبق عهدی که با خدای خود و مردم حوزه انتخابیه خود بسته بودم، تمام توان خود را در راستای خدمت صادقانه و خالصانه و پیگیری مطالبات به حق مردم شریف داشته باشم، لحظه‌ای از این مهم دریغ نکردم و اجازه ندادم برخی ناملایمتی‌ها و بی‌مهری ها خدشه‌ای بر انگیزه خدمتم وارد کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: در کنار وظیفه اصلی قانون‌گذاری و نظارت که موجب تصویب برنامه ششم توسعه، لوایح و طرح های متعدد گردید. برای آنها عدالت محوری، حمایت از اقشار آسیب پذیر، امنیت و توانمند سازی بانوان، حمایت از خانواده های معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان و ارتقا زیرساخت ها برای رونق اشتغال و تولید، منع بکارگیری بازنشستگان و حمایت از جوانان، حمایت از معلولان و توجه به کشاورزان، رانندگان، شهرداریها، دهداری‌ها و دهیاریها مورد توجه واقع شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به لحاظ دغدغه نسبت به کاهش مشکلات شهرستان بروجن ضمن پیگیری مسائل و جلسات بامسئولان ملی، دعوت از آنها برای حضور در شهرستان داشته و در نهایت به لطف خدواند متعال و پیگیری مجدانه و تلاش همه جانبه مسئولان استان و شهرستان و حمایت قاطع مسئولان ملی و همکاری خوب مردم شریف و فرهیخته شهرستان بروجن نتایج خوبی حاصل شد که جای تقدیر و تشکر از همه همکاری‌ها وجود دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: همزمان با تکمیل ۵۰ کیلومتر پروژه ۴ خطر شهرکرد - لردگان و تکمیل تقاطع غیر همسطح بروجن - امام قیس و محور سفید دشت – فرادنبه، تکمیل و هم سطح سازی‌ها و همینطور اخذ ردیف ملی چهار خط کمربندی شمالی بروجن- چغاخور و تامین اعتبار برای شروع عملیات‌های اجرایی انجام شد. تکمیل و تجهیز بیمارستان ۲۳۰ تخت خوابی بروجن، اختصاص یک دستگاه موموگرافی، احداث مراکز سلامت جامع امام قیس، لردگان، نقنه، بروجن، گلباجی و تامین اعتبار  برای احداث مرکز  سلامت جامع گندمان و اختصاص دستگاه های پیشرفته پزشکی برای فرادنبه و گندمان از جمله اقدمات انجام شده است.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اخذ مجوز و تامین اعتبار جهت احداث پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ منطقه فرادنبه و امام قیس، نقنه و اختصاص۵ دستگاه آمبولانس به شهرستان، کلنگ زنی احدث  پلی کلینک تامین اجتماعی بروجن که به زودی شاهد عملیات اجرایی آن خواهیم بود. احداث و پیشرفت ۸۰ درصدی مدارس در شهرستان‌های حوزه انتخابیه و احقاق حقوق  از دست رفته شهرستان درحوزه آموزش عالی از طریق اخذ موافق ایجاد دانشکده‎های فنی و مهندسی، منابع طبیعی و تاسیس ۵ رشته فنی مهندسی و حضور اولین دانشجویان فنی مهندسی در شهرستان بروجن از مهر ماه ۹۸ ازجمله اقدامات انجام شده است.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اخد مجوز لازم برای تسریع و شروع عملیات اجرایی پروژه پتروشیمی پلی اتیلن سنگین بروجن و همچنین بروزرسانی طرح توجیهی پروژه پتروشیمی و رایزنی با سرمایه‌گذار جهت شروع عملیات‌های اجرایی که از وزیر نفت هم می‌خواهم نهایت همکاری و مساعدت را با سرمایه گذار داشته باشد. افزایش سرانه فضای ورزشی در شهرستان از طریق تکمیل استخر شنای در حوزه انتخابیه بعد از ۱۷ سال، بهبود سرانه سالن های ورزشی، استخرشنا و زمین چمن در فرادنبه، سالن باستانی نقنه و استخر شنا در گندمان نیز به زودی احداث می‌شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: تکمیل پروژه تصفیه خانه فاضلاب در گندمان و پیشرفت ۷۰ درصدی آن در فرادنبه و پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب در سفید دشت که از وزیر نیرو نیز می‌خواهم اهتمام جدی‌تری در رفع مشکلات آب شرب شهرستان سفید دشت و احداث تصفیه خانه فاضلاب این شهر داشته باشد.

وی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده درخصوص پروژه شهدای چشم علی بروجن ادامه داد: تخصیص ۳۲ میلیون متر مکعب آب بعد گذشت ۱۵ سال، تغییر دستگاه حفاری پروژه سبزه کوه به چغاخور و پیگیری جهت احیای چشمه‌ها و تعیین پروتکل‌های لازم جهت اجرای پروژه انتقال آب سبزکوه به چغاخور بدون آسیب به محیطزیست و چشمه‌های طبیعی و همچنین ساخت سد اما قیس و پیگیری جهت ساخت سد آقبلاغ و پیشرفت پروژه ملی ابرسانی بروجن تا ۸۰ درصد از جمله اقدامتی است که در این دوره با پیگیری‌های مجدانه و همکاری مسئولان انجام شده است.  

قوه قضاییه با تخریب‌کنندگان غیرقانونی آبگیر طرح آبرسانی بن به بروجن برخورد کند

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس قوه قضاییه، خاطرنشان کرد: تاکنون چه برخوردی با اقدامات غیر قانون یدر استان اصفهان برای تخریب غیرقانونی آبگیر طرح آبرسانی بن به بروجن که با پیشرفت ۸۰ درصد فیزیکی انجام دادید برای مقابله با تضییع بیت المال و حقوق به حقه مردم شهید پرور و تشنه چهار محال و بختیاری انجام داده‌اید؟ چرا با کسانی که موجبات بر هم زدن آرامش و نظم عمومی و ایجاد فرصت برای دشمنان جهت لطمه زدن به آرامش مردم، امنیت و اتجاد مردم می‌شود برخورد جدی نمی‌کنید؟ سازمان بازرسی چرا به این تضییع‌ها در بیت المال ورود نمی‌کند.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به تخاصم روز افزون دولت خبیث آمریکای جنایت کار، لازم است اتکای به تولید داخلی و برقراری انضباط مالی بیشتر در درآمدها و هزینه‌ها و برخورد جدی‌تر با فرارهای مالیاتی داشته باشیم تا از این جنگ اقتصادی که معیشت را برای مردم تنگ نموده در سایه رهنموردهای مقام معظم رهبری سربلند بیرون بیاییم.

خدیجه ربیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر