کد خبر: 855754 A

خضری در نطق میان دستور:

یک نماینده مجلس گفت: استکبار بداند که ایران همیشه و همچنان پا برجا خواهد ایستاد و جریان مقاومت مستحکم‌تر از گذشته به راه خود ادامه می‌دهد.

به گزارش ایلنا، رسول خضری در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار سرافزار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: امروز همه در غم از دست دادن این سردار بزرگوار هستیم، شهید بزرگواری که در مبارزه با داعشیان زمان و جلوگیری از نفوذ آنها به کشورمان در اقلیم کردستان عراق، سوریه و نقاط مختلف منطقه در غرب آسیا نقش بسیار موثری ایفا کرد.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: استکبار بداند که ایران همیشه و همچنان پا برجا خواهد ایستاد و جریان مقاومت مستحکم‌تر از گذشته به راه خود ادامه می‌دهد.

نماینده مردم پیرانشهر ضمن اشاره به دستاوردهای خود در طول دوره نمایندگی در حوزه انتخابیه در بخش دیگر از اظهارات خود بیان کرد: آثار مثبت اقدامات مختلف در حوزه ورزش، فرهنگ، آموزش و پرورش، کشاورزی، عمرانی، جاده‌سازی، ساخت بیمارستان ملموس بوده و جای تقدیر و تشکر دارد. در مجموع بیش از ۴ هزار میلیارد تومان طی این مدت سرمایه‌گذاری در منطقه شده است.

وی تاکید کرد: در طول هشت سال گذشته اعتبارات منطقه ۳۰ برابر افزایش یافته و در بخش کشاورزی با ۴۲۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی بیش از ۱۳ هزار هکتار آبیاری شده است که موجب ارتقا بهره‌روی کشاورزی شده است. همچنین در حوزه عمرانی، تکمیل اتوبان‌ها، بیمارستان پیرانشهر و سردشت اقدامات در خوری انجام شده است. امیدواریم قول دولت در خصوص رفع مشکلات معیشتی مرزنشینان محقق شود.

خضری ادامه داد: رئیس‌جمهور، وزارت اقتصاد، صمت و کشور باید تمهیدات لازم که اخیرا دیده شده را برای مرزنشینان را تعبیه کنند زیرا امنیت پایدار در گروه معیشت و اقتصاد پایدار مرزنشینان است. لازم است دولت در خصوص بسته‌های حمایتی معیشتی و عملیاتی شدن آن توجه لازم را داشته باشد تا مردم بیش از این تحت فشار نباشند.  

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: مرزنشینان که ۸ سال دفاع مقدس درکنار بزرگوارانی همچون سردار قاسم سلیمانی از خاک و کیان ایران دفاع کردند، نیازمند توجه ویژه ای هستند بنابراین باید در خصوص عقب ماندگی‌های این هشت سال توجه ویژه‌ای مورد نظر باشد. مردمان سردشت و پیرانشهر در طول هشت سال دفاع مقدس اجازه ندادند وجبی از خاک کشور به دشمن غاصب بیفند.

وی یادآور شد: همچنین لازم است به مشکلات بازنشستگان، رتبه بندی فرهنگیان و اعمال مدرک آنها توجه لازم انجام شود اگر چه در بودجه سال آینده با کسری مواجهیم ولی تعامل سازنده دولت می‌تواند راهگشا باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امیدواریم پیام رهبر معظم انقلاب و خواسته مردم ایران را توانسته باشیم به گوش استکبار جهانی برسانیم که اگر ضربتی وارد کردند باید ضربتی نوش جان کنند.

 

رسول خضری-نماینده مردم سردشت و پیرانشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر