کد خبر: 855684 A

حضرت پور خطاب به ترامپ:

یک نماینده مجلس گفت: نه تنها ایران بلکه تمام منطقه خاورمیانه فرماندهی را از دست داد که برای صلح و آرامش می‌جنگید. شخصیتی شجاع که نام و اعتبارش را فدای انسانیت و شرافت و آزادگی کرد و نهایتا خون پاکش را در این راه مقدس به پیشگاه دین، آیین و برترین مفاهیم اخلاقی انسانی هدیه کرد.

به گزارش ایلنا، روح الله حضرت‌پور در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور، شهادت سردار قاسم سلیمانی را یادآور شد و گفت: تو را همانند زندگان صدا می‌زنیم زیرا باور ما این است که تو جاودان و زنده هستی. حاج قاسم سلام مرا به پدر شهیدم برسان و از قول این سرباز کوچک نظام به او بگو فرزندان انقلاب و رهبری راه شما را ادامه خواهند داد و عَلم حسینی را بر زمین نخواهند گذاشت.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حاج قاسم عزیز روزی که پدرم شهید شد شِش ماهه بودم و هیچ گاه جرأت نکردم حس لحظه شنیدن خبر شهادت پدرم را بپرسم اما با شنیدن خبر شهادتت این لحظه را درک کردم و به جان سوختم.

وی با بیان اینکه فرزندان شهدا دوباره یتیم شدند، افزود: سردار، شهادت شما خوار بر دل نشانده است، چهل سال وفاداری به انقلاب و ولایت، مجاهدت و جهاد برای عقیده، تسلیم و رضا، خدمت بی منت و پاسداری حریم ولایت امت اسلام پاداشی غیر از شهادت نمی‌توانست داشته باشد. سوالی که اینجا مطرح است اینکه ایالات متحده بر مبنای چه تحلیل دست به این اقدام بلاهت آمیز زده و اینگونه عریان و آشکار در بین افکار عمومی جهان و نظام بین المللی خود را بی اعتبار کرده و به عنوان یک دولت یاغی و تروریست معرفی نموده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: قاسم سلیمانی با آنها چه کرده است که اینچنین آنها را به افتضاح و بی آبرویی فاجعه آمیز کشانده است. سردار سلیمانی بنا بر خواست دولت‌های منطقه، جغرافیای آنها را با راهبردی استراتژیک از شر تروریست و اشرار پاکسازی نمود و امنیت و آرامش را برای مردمان به ارمغان آورده است. نسل‌های بعدی ملت‌ کشورهایی نظیر عراق، سوریه، افغانستان و یمن مدیون نام و آوازه قاسم سلیمانی خواهند بود.

حضرت‌پور تصریح کرد: نه تنها ایران بلکه تمام منطقه خاورمیانه فرماندهی را از دست داد که برای صلح و آرامش می جنگید. شخصیتی شجاع که نام و اعتبارش را فدای انسانیت و شرافت وآزادگی نمود و نهایتا خون پاکش را در این راه مقدس به پیشگاه دین، آیین و برترین مفاهیم اخلاقی انسانی هدیه کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: سردار قاسم سلیمانی تروریست نبود، او قربانی تروریسم شد، ریشه و نهالی که با خون پاک او کاشته شد دودمان آمریکا را در منطقه بر باد خواهد داد و به اخراج آنها از این منطقه منتهی خواهد شد. آنان با این اقدام وقیحانه و ترور عالی ترین رتبه مقام نظامی و رسمی کشور تمام اصول بین المللی را زیر پا گذاشتند و خود را در هیبت یک جانی و وحشی نشان دادند و شنیع‌ترین اقدام ممکن را انجام دادند و نام و وجه نداشته‌شان را در تاریخ نابود کردند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آنها باید بدانند دولت و حاکمیت ایران بنا بر خواست ملت و مطالبه بر حق آنان پاسخی درخور و قاطع به عمل آنها خواهد داد تا درس عبرت ماندگاری برای آنها باشد و بدانند تنبیه سخت در انتظار جبارین و ظالمینی است که فرزندان بی‌گناه و شرافتمند ملت را مظلومانه به قربانگاه بردند.

وی افزود: حاج قاسم بزرگ بود، بزرگ ماند و بزرگ رفت. با اینکه فرمانده عالی رتبه نظامی بود، همواره در مقابل مردم مستضعف جامعه افتاده و متواضع بود. انسانی به شدت خودساخته، زحمتکش و ساعی و در عین حال تیزهوش و با صلابت و مقتدر بود که خود را فدای کشور، منافع ملی و آموزه‌های دینی کرد و نشان داد راه جهاد، ایثار و شهادت باز است. او خود را فدای ملت نمود و مردم ما انصافا شکرگذار و قدردان فرزندان و خادمین واقعی خود خواهند بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به فرمانده‌هان سپاه، ارتش، بسیج، نیروی انتظامی و مرزبانی، یادآور شد: چشم و امید مردم، محور مقاومت و تمام مظلومان منطقه بعد از رهبری معظم انقلاب به شما دوخته شده است. امیدوارم همچون سردار سلیمانی عشق و ارادات به سپاه عزیز و انقلاب را در قلوب این مردم حفظ کنید.

حضرت‌پور خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: من روح‌الله حضرت‌پور فرزند آذربایجان، کسی که نسل اندر نسل ریشه در خاک آذربایجان دارم و فرزند شهیدی از شهدای مبارزه با اشرار و ضد انقلاب هستم، لذا اعلام می‌کنم که شک نداشته باشید انتقام خون حاج قاسم و سایر سرداران شهید رشید مقاومت و مدافعان حرم را از تو و هم پیمان پَست و منفورت خواهیم گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: بنا بر فرموده مقام معظم رهبری دوران بزن و دَرو به پایان رسیده است و گردن کلفتان توخالی عرصه بین الملل باید مسئولیت و عواقب اعمال نابخردانه خود را پذیرا باشند. با شهادت این مرز بزرگ روح تازه‌ای بر کالبد مقاومت و مردانی چون سید بزرگوار جهان اسلام سید حسن نصرالله و یاران با وفایش و مجاهدان پاک عراق و یمن در فلسطین دمیده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: روح پاک این سردار اسلام هدایت گر راه مقاومت و ایثار خواهد بود و آمریکای خوار و ذلیل بداند باید بیشتر از زنده سردار سلیمانی‌ها از شهادت آنها بترسد که این ترس در تمام شئون آمریکا و همدستان دونش قابل رویت و درک است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: برادران و خواهران با پیروی از رفتار و کردار حاج قاسم خداوند را گواه و در همه جا ناظر بدانید. در طول مسئولیت در قوای سه گانه هیچ گاه دروغ نگوییم، ریا نکنیم و تهمت نزنیم. در پیشگاه ملت بی ادبی و نزاکت نکنیم. حرمت ها را نگه داریم و آلوده به زند و بندهای سیاسی و مالی نشویم. منافع شخصی را بر منافع ملی ترجیح ندهیم و همیشه تلاش کنیم در این راه سخت و دشوار شرمسار خون شهدا، جانبازان، ایثارگران و ملت شریف و آزاده ایران نباشیم.

حضرت پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر