کد خبر: 855680 A

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای اقدام تروریستی آمریکا را محکوم کردند.

به گزارش ایلنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریست و امید آزادی خواهان و مستضعفان بود. این شخصیت بی نظیر نماد بین المللی مقاومت بود که با شهادت خود اندیشه و منش مقاومت به صورت مضاعفی در جهان گسترده‌تر می‌شود و ان‌شاءالله شهادت او آغازی بر پایان حضور آمریکا در منطقه خواهد بود.

اقدام رذیلانه و بزدلانه دولت تروریست پرور آمریکا و شخص رئیس‌جمهور ابله این کشور را در ترور این شخصیت بین المللی نه تنها نقض حاکمیت ملی عراق بلکه اقدامی علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی و منطقه غرب آسیا و کل جهان است. لذا از مجامع بین المللی و دولت کشور دوست و برادر (عراق) انتظار داریم اقدامات قانونی را با جدیت پیگیری کرده و از شورای عالی امنیت ملی و همه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران درخواست داریم انتقامی سخت و قاطع از این جنایتکاران تروریست در دستور کار خود قرار دهند.

ضروری است اقدام متقابل و قاطع و در کمال قدرت و اقتدار و با هوشیاری مدبرانه از آمریکای جنایتکار صورت گیرد و امنیت جمهوری اسلامی ایران و همه آحاد مردم، تأمین شود و لذا از همه قوا و نهادهای مرتبط می‌خواهیم با دقت و قدرت این خواسته ملی را به شکلی بازدارنده و قاطع محقق کنند.

دولت جنایتکار آمریکا، ماجراجویی خطرناکی را شروع کرده که هرگونه نرمش در مقابل این دولت تروریستی، زمینه را برای ماجراجویی‌های بعدی آمریکا فراهم می‌کند و لذا ضروری است که در حوزه دیپلماسی نیز اقدامات مجدانه با استفاده از تمام ظرفیت‌ها از طریق مجامع بین‌المللی انجام شود و شکی نیست که این اقدام تروریستی دولت آمریکا، خلاف کلیه قواعد و مقررات بین‌المللی است و مصداق بارز تروریست دولتی است.

آمریکا با این اقدام تمام قوانین ملی و فراملی را زیر پا گذاشت و انتقام در خور حق مسلم ملت رشید ایران اسلامی است و انتظار است که قوه قضائیه در کنار فعالیت‌های دیپلماسی کشور از طریق مجامع بین المللی جهت تنویر افکار عمومی ملت‌ها برای تحقق خواسته به حق ملت سرافراز ایرانی و دیگر آزادگان جهان که انتقام سخت و در خور است، مهیا کنند.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از هر گونه اقدامی جهت اجرای این مهم حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.

گفتنی است این بیانیه به امضای همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است.»

بیانیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر