کد خبر: 855531 A

امیرحاتمی:

وزیر دفاع گفت: آنهایی که از ترور سردار سلیمانی حمایت کردند، می‌دانند که تقاص آن را پس خواهند داد؛ در عرصه‌های مختلف بین‌الملل و منطقه و در جای‌جایی که امروز نیروهای مقاومت هستند باید منتظر این تقاص باشند.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی در مراسم بزرگداشت سرلشکر شهید منصور ستاری که صبح یکشنبه به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد شهادت او در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد، با تاکید بر اهمیت برگزاری مراسم های بزرگداشت برای شهدا، گفت: همانطور که فرماندهی کل قوا فرموده اند، زنده نگه داشتن یاد شهدا به اندازه شهادت اهمیت دارد. زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت در جامعه موضوعی راهبردی است و همان کاری را می‌کند که شهدا انجام دادندشهید ستاری فرماندهی نخبه، راهبردی و جهادی بود.

وزیر دفاع با اشاره به شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، عنوان کرد: مراسم بزرگداشت شهید سرلشکر ستاری امسال با شهادت عاشقانه، مظلومانه و مقتدرانه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس همزمان شده است به همین دلیل نیز امروز فضای جامعه برای یاد کردن از شهدا و ارزشهای والای شهادت آماده تر است.

وی با بیان این‌که انقلابمسیر و زندگی ما الهام گرفته از مسیر سیدالشهدا است،اظهار کرد: این مسیر دشمنان را آنچنان در تنگنا گذاشته که امروز شاهد یک حرکت بسیار احمقانه از سوی آنها هستیم؛ دستور ترور یک فرمانده عالی  در یک سفر رسمی به کشور همسایه به همراه میزبان اصولاً جایی در قوانین بین الملل و تاریخ ندارد و حداکثر استیصال در دنیا است؛ به اینجا رسیده اند که دستور ترور توسط یک ارتش تروریست را صادر می‌کند و مسئولیت را بر عهده میگیرد و یک نبرد جنایتکارانه جنگی را در تاریخ به نام خود ثبت میکند.

امیر حاتمی تاکید کرد: باید آمریکایی‌ها و دیگران بدانند اگر با این کار متکبرانه و جنایتکارانه در خور و حق خودش برخورد نکنند، این دشمن متکبر تکرار خواهد کرد؛ همانطور که تحریم های ظالمانه را آغاز کرد، دنیا سکوت کرد، امروز حتی دوستان خود یعنی اروپا را نیز تحریم می‌کند. آمریکایی ها همچنین از دلار را به عنوان یک ابزار جنگی استفاده کردند؛ دنیا مجددا مقابل این اقدام سکوت کرد و ترسید و این اقدام امروز تبدیل به یک ابراز رسمی برای تحت فشار گذاشتن ظالمانه خیلی از کشور ها شده است.
امروز در مقابل این شهادت و اتفاقی که افتاده همه دنیا مسئول هستند و باید بدانند اگر کار خود را به درستی انجام ندهند این اقدامات در دنیا نهادینه می‌شود.

وی با اشاره به سکوت برخی کشورها در برابر جنایات آمریکا در به شهادت رساندن سرداران محور مقاومت،گفت:کشورهای که به گونه ای تائید آمیز در این باره صحبت میکنند باید بدانند که این اقدامات‌شان در اذهان مردم ثبت میشود؛ همانطور که بعد از اینکه سلاح شیمیایی در اختیار صدام قرار دادند و علیه ملت ما استفاده در ذهن مردم ثبت شد. آنهایی که این حمایت را انجام دادند می‌دانند که تقاص آن را پس خواهند داد؛ در عرصه های مختلف بین‌الملل و منطقه و در جای‌جایی که امروز نیروهای مقاومت هستند باید منتظر این تقاص باشند.
وزیر دفاع با تاکید بر این‌که کشورهایی که این کار آمریکا را تائید کردند باید بدانند در این جنایت تاریخی سهیم هستند، افزود: باید یادشان بیاید و بدانند که شهید سردار سلیمانی شهید چیست؛ اگر او شهید نمی‌شد، بنا بود داعش بیاید، مستقر شود و حکومت کنند؛ از این اتفاق اسرائیل در امنیت کنار می ایستاد و سود خود را می‌برد و مسلمانان به جان همدیگر می‌افتادند اما همانطور که ترکش آن به اروپایی ها رسید، همه در معرض این تهدید بودند اما این رزمندگان محور مقاومت بودند که با فرماندهی مدبرانه و مقتدرانه شهید سپهبد سلیمانی توانستند این جرثومه فساد را ریشه کن کنند؛ آمریکایی نیز از همین ناراحتند؛ آنها داعش را آورده بودند که بمانند اما به برکت خون شهدا نشد.
وی در پایان گفت:  برخی به دروغ حرف‌های دیگری می‌زنند این موضوع آنچنان برای همه مردم ایران و آزادی خواهان جهان روشن است که نمی‌توانند بگویند سردار سلیمانی برای ریشه کن کردن تروریسم نقش آفرین نبودند، چه آنها که از شهادت سردار ناراحت شدند و چه آنها که در برابر این اتفاق سکوت کردند، این موضوع را بخوبی میدانند.

 

وزیر دفاع شهادت سردار سلیمانی شهادت سردار قاسم سلیمانی شهید ستاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر