کد خبر: 854865 A

مجمع ایثارگران:

مجمع ایثارگران شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، مجمع ایثارگران به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی بیانه‌ای صادر کرد که به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا

سردار پرتلاش و کارآزموده و میهن‌دوست و مجاهد فی سبیل‌الله، حاج قاسم سلیمانی، پس از سال‌ها مجاهدت و مبارزه برای حفظ انقلاب و تمامیت ارضی کشور به آرزوی دیرین خود رسید و به همرزمان شهیدش پیوست. 

سلیمانی چهره نام‌آشنای دفاع مقدس بود و «ایثارگران» به یاد دارند که آن شهید در بیرون راندن دشمن بعثی از خاک ایران همچون همت‌ها و باکری‌ها و خرازی‌ها و کاظمی‌ها از هیچ کوششی دریغ نکرد و پس از آن هم به نماد مقاومت در منطقه تبدیل شد و خواب راحت را از دشمنان اسلام و ایران گرفت. 

سردار شهید سلیمانی، سالیان متمادی در قامت فرمانده نیروی قدس سپاه در جبهه‌های برون‌مرزی به مقابله با طرح¬های سلطه¬جویانه آمریکا و اسرائیل در منطقه و حمایت از محرومان و حراست از مرزهای ایران اشتغال داشت و کوشش‌های متأخر وی در مبارزه با تروریسم و «داعش‌زدایی» از خاورمیانه در صفحات تاریخ باقی خواهد ماند. هر چند این تلاش‌ها، سلیمانی را به یکی از اصلی‌ترین سوژه‌های خصم، کارپردازان خشونت و متجاوزان در منطقه بدل کرد و آخرالامر، با زبان موشک پایان‌دهنده «داعش» را پاسخ گفتند و او را به آرزوی دیرینش یعنی شهادت رساندند.

آمریکا در عراق در جستجوی منافعی است که عراقی¬ها با آن میانه¬ای ندارند و با ظهور نیروهای سیاسی نظامی جدید در این کشور، آینده¬ای برای آمریکا در این کشور قابل تصور نیست. به نظر می¬رسد درگیر شدن مستقیم با حشدالشعبی نشانه ناامیدی کامل کاخ سفید از وضعیت امروز عراق است و جنایت آمریکا در به شهادت رساندن شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس تیر خلاصی است که ترامپ به حضور نظامی این کشور در عراق زده است. 

طبعا انتظار ما از مسئولان سیاسی و نظامی کشورمان، سنجیدگی و برخورد مدبرانه با این جنایت است و هشیاری نسبت به وضعیتی که در آن قرار داریم. قطعا باید عزت ایران اسلامی را در قبال زیاده‌خواهی رئیس‌جمهوری آمریکا حفظ کنیم اما قطعا با رویکردی حکیمانه و مصلحت‌اندیشانه تا خدای ناکرده به دام اقدامات هیجانی و عکس‌العملی گرفتار نشویم. 

«مجمع ایثارگران» این ضایعه تلخ را به خانواده بزرگوار سردار سلیمانی و یکایک میهن‌دوستان و همرزمان و یاران آن شهید و همه باورمندان به راه و مکتب ایثارگری تسلیت می‌گوید و علو درجات آن عزیز و همرزم دیرین را در جوار قرب الهی آرزو می¬کند. 

حزب مجمع ایثارگران / ۱۳ دیماه ۹۸

قاسم سلیمانی شهادت سردار سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر