کد خبر: 853878 A

صدر:

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: زنان باید در حوزه نظارت و قانونگذاری مجلس حضور‌ پررنگ و حتی در حوزه‌های مختلف سیاسی، امنیتی و فرهنگی حضور داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهاب‌الدین صدر در همایش حزب جامعه زینب با عنوان «قانون‌گذاری مادرانه» ضمن تبریک روز پرستار با اشاره به شخصیت دبیرکل پیشین حزب جامعه زینب وی را فردی فعال پر تلاش و در تمام دوره‌های مجلس چهارم و پنجم در خط نظام، امام و رهبری بودند.

وی ادامه داد: در مجلسی که تعداد نمایندگان آن کم بود وجود خانم بهروزی بسیار موثر بود.

نماینده مجلس هشتم با اشاره به ویژگی‌های ارزنده حضرت زینب(س) به تبعیت از مادر بزرگوارشان گفت: الگوی زنان ما باید حضرت زینب(س) و زهرا (س) باشد. اگر وجود حضرت زینب (س) نبود شاید آنگونه که هست پیام عاشورا در جهان منتقل نمی‌شد. حضرت زینب (س) نقش ماندگار و تابناکی در تاریخ ایفا کرده است و خطبه‌های ایشان یزید را رسوا کرد.

صدر اظهار کرد: این افراد باید الگوی زنان ما باشند و خوشبختانه زنان ما نقش بسیار خوبی در جامعه دارند و به گفته امام این زنان بودند که مردها را در انقلاب به صحنه آوردند؛ زنان در هر جا که نیاز بوده با حفظ حریم و حجاب اسلامی حضور مقتدر داشته‌اند.

این سیاستمدار اصولگرا با  اشاره به حضور ۶۰ درصدی دخترها در دانشگاه‌ها و رشته‌های پزشکی و جراحی زنان گفت: با وجود اینکه زنان در رشته‌های پزشکی حضور دارند اما سهم زنان از مدیریت کشور قابل توجه نیست. در دولت زنان در مدیریت اجرایی حدود ۲۰ درصد سهم دارند که اکنون دولت گفته می‌خواهد آن را به سی درصد برساند؛ باید این سهمیه‌بندی برداشته شود و از زنان در عرصه‌های مختلف استفاده شود.

صدر با اشاره به حضور اندک زنان در ادوار مجلس گفت: بیشتر سهم زنان در مجلس دهم بوده که آن هم ۱۷ نفر بوده است، زنان نباید برای خودشان کمیسیون یا فراکسیون زنان تشکیل دهند بلکه باید در دیگر کمیسیون‌ها باشند.

نایب رییس اسبق مجلس با بیان اینکه نقش آفرینی زنان بالا بوده که دشمن برای آن طراحی خاصی می‌کند، با اشاره به جریان سوم فوکویاما و پروژه ۲۰۲۰ گفت: این‌ها برای اینکه خانواده را بزنند خانم‌ها را هدف قرار می‌دهند و برای آن نقشه می‌کشند.

وی با بیان اینکه باید طبق گفته رهبری مشارکت بالا باشد گفت: زنان باید در حوزه نظارت و قانونگذاری مجلس حضور‌ پررنگ داشته باشند و حتی در حوزه‌های مختلف سیاسی، امنیتی و فرهنگی حضور داشته باشند. امیدوارم مجلس پیش رو یک مجلس توانمند و در حد و اندازه انقلاب اسلامی باشد.

شهاب‌الدین صدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر