کد خبر: 853837 A

سی‌ان ان:

سی ان ان در گزارشی به سیاست خارجی ترامپ در مورد ایران پرداخت و نوشت: به نظر می رسد رویکرد افراطی ترامپ در مورد ایران شکست خورده است و تنها باعث جسارت بیشتر ایران در منطقه شده است و در واکنش به فشارهای آمریکا، ایران حتی فعالیت‌های هسته‌ای خود را از سر گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از سی ان ان، ترامپ در سیاست خارجی با چالش‌های زیادی مواجه شده است، این چالش‌های جدید برای رئیس‌جمهور، این احتمال را ایجاد کرده که رویکرد وی در سیاست خارجی طی سه سال اول دولتش، شرایط را برای رقابت در راستای پیروزی در انتخابات پیش رو برای ترامپ سخت کند. 

کره شمالی و ایران مهم‌ترین نگرانی‌های ترامپ هستند اما اولین نگرانی ترامپ، ایران است. با این حال ترامپ اکنون در پیام‌های توییتری خود را در مورد ایران موفق نشان داده است. 

از سوی دیگر تحلیلگران معتقدند که تصمیمات نمایشی مرتبط با ایران و کره شمالی، تنها  برای جلو بردن دیدگاه‌های سیاسی شخصی ترامپ بوده و ارزیابی درستی از اهداف سیاست خارجی آمریکا نداشته است برای همین هم این رویکرد می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد. 

از سوی دیگر ترامپ امیدوار است با ادامه فشار بر ایران شرایط برای براندازی ایران فراهم شود اما در حال حاضر به نظر نمی‌رسد نشانه‌ای مبنی بر سقوط ایران دیده شود.

به نظر می رسد  رویکرد افراطی ترامپ در مورد ایران شکست خورده است و تنها  باعث جسارت بیشتر  ایران در منطقه شده است و در واکنش به فشارهای آمریکا، ایران حتی فعالیت‌های هسته‌ای خود را از سر گرفته است.

ایران آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر