کد خبر: 853550 A

ملانوری خبر داد؛

مدیرکل سیاسی وزارت کشور از برگزاری هم‌اندیشی با احزاب اصلاح‌طلب در دفتر سیاسی این وزارتخانه خبر داد و گفت: در این نشست، فعالان سیاسی دیدگاه‌ها و مواضع خود را در قبال انتخابات ۹۸ بیان کردند.

به گزارش ایلنا، حمید ملانوری از برگزاری نشست هم اندیشی با احزاب اصلاح طلب در دفتر اداره کل سیاسی وزارت کشور خبر داد و گفت: در این نشست، ضمن بیان مولفه ها و الزامات موثر در حضور فعالانه و پرشور آحاد شهروندان در انتخابات و یادآوری انتظارت مترتب بر فعالیت احزاب و گروه های سیاسی در تحقق این مهم، بر حضور فراگیر سلایق مختلف سیاسی و معتقد به نظام و قانون اساسی در راستای مشارکت افزایی و رونق بخشی به انتخابات تاکید شد.

وی افزود: در این نشست، نمایندگان احزاب بر قانونمند کردن انتخابات تاکید جدی داشتند و اینکه راه امیدوارکردن مردم و پرهیز از یأس و بی اثر بودن رای مردم، عملکرد قانونمند در اجرای انتخابات است.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور تاکید کرد: نمایندگان احزاب در این نشست اشاره کردند که برای داشتن انتخاباتی پرشور و حماسی، نقش همه بخش های حاکمیت، خصوصاً نقش رسانه ملی بسیار مهم است که متاسفانه صداوسیما هنوز وارد فاز انتخاباتی نشده است. در واقع به منظور مشارکت پرشور و حداکثری مردم، رسانه ملی نیز باید ورود پررنگ و در عین حال بی طرفانه ای داشته باشد.

ملانوری گفت: از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست این بود که مردم یکی از سه رکن انتخابات به همراه دو رکن دیگر یعنی مجریان و کاندیداها هستند. اگر قرار است مردم در انتخابات شرکت کنند باید کاندیدای خود را در انتخابات ببینند.

وی افزود: احزاب تاکید داشتند که برای تحقق مشارکت حداکثری باید اصل رضایتمندی مردم مبنا باشد، با مردم وارد گفت‌گو شد و همچنین برای پیشگیری از بی تفاوتی مردم تلاش کرد.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ تصریح کرد: براساس موضوعات مطرح شده در این نشست؛ احزاب اصلاح طلب، مشارکت فعالانه را دنبال می کنند نه انفعال در انتخابات و قاعدتاً باید حداقل هایی برای بستن لیست های انتخاباتی باشد.

 

مدیرکل سیاسی وزارت کشور احزاب اصلاح‌طلب حمید ملانوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر