کد خبر: 853541 A

نشنال اینترست:

نشنال اینترست در تحلیلی نوشت: جنگ میان ایران و اسرائیل بازارهای نفتی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و فرایند تأمین نفت جهانی را در معرض خطر قرار می‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از نشنال اینترست، ایران و اسرائیل در طول ماه‌های گذشته در مناطق مختلف  خاورمیانه به طور غیرمستقیم در حال جنگ و درگیری با یکدیگر و تهدید علیه یکدیگر  بوده‌اند. ایران از گروه‌هایی ضداسرائیلی در غزه، لبنان، سوریه و نقاط دیگر حمایت می‌کند. اسرائیل نیز در طول این سال‌ها، بارها به نیروهای مرتبط با ایران و مواضع مرتبط با ایران در سوریه حمله کرده است.

از سوی دیگر تلاش‌های اسرائیل برای مقابله با ایران ادامه دارد و  اسرائیل گام‌هایی را برای تشکیل یک ائتلاف ضدایرانی در سطح دیپلماتیک برداشته است. این در حالی است که تهران نیز سرمایه‌گذاری خود را روی گروه‌های شبه نظامی و دیگر عوامل غیرحکومتی در منطقه انجام داده است.

بنابراین، محتمل است که در سال آینده آن‌ها وارد جنگ شدیدتر و گسترده‌تری شوند. در صورتی که ایران غنی‌سازی اورانیوم را ادامه و افزایش دهد، انگیزه اسرائیلی‌ها در راستای حملات هوایی علیه اهداف ایرانی در منطقه و همچنین مراکز هسته‌ای داخل ایران افزایش پیدا کند. این درگیری می‌تواند بسیار خطرناک باشد و عواقب مهم و وحشتناکی داشته باشد. جنگ میان ایران و اسرائیل بازارهای نفتی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و فرایند تأمین نفت جهانی را در معرض خطر قرار می‌دهد.

ایران اسرائیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر