کد خبر: 853036 A

در بیست و ششمین جلسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان مطرح شد؛

بیست وششمین جلسه شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی با حضور اعضا برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این جلسه با اشاره به اینکه فلسفه تشکیل شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان تحقق ائتلاف و انسجام حداکثری اصلاح طلبان برای حضور متحد در انتخابات است، تاکید شد که در آستانه انتخابات لازم است از هرگونه اظهارنظری که  تلقی چند دستگی در جبهه اصلاحات ایجاد می کند، پرهیز شود.بر همین اساس اظهارنظرهای برخی افراد در مقام تحلیل گر و نظایر آن به ویژه درباره انتخابات پیش رو نظر شخصی تلقی می شود و موضع رسمی شورا عالی در اخبار این شورا  و نیز با شکل گیری ستاد توسط  ستاد مرکزی انعکاس پیدا می کند.

شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح طلبان همچنین  با انتقاد از عملکرد هیات‎های اجرایی انتخابات  مجلس یازدهم در رد صلاحیت چهره های شاخص اصلاح طلب و لزوم پاسخگویی رئیس جمهور درخصوص عملکرد هیات اجرایی،  اعلام کرد چنانکه این رویه در هیات های نظارت تکرار و یا تشدید شود، نقض آشکار یک انتخابات قانونی، رقابتی و عادلانه است. بر همین مبنا این شورا تأکید می کند اگر در حوزه های انتخابیه نامزد اصلاح طلب با شاخص های مد نظر اصلاح طلبی حضور نداشته باشد، امکانی برای ارائه فهرست انتخاباتی و یا معرفی کاندیدا وجود نخواهد داشت. چرا که این شورا رویکرد حذفی و غیر قانونی نسبت به کاندیداها را ناقض یک انتخابات آزاد، رقابتی، عادلانه و نیز مشارکت پرشور مردم می داند.

شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان ضمن ابراز نگرانی نسبت به اظهار نظرهای برخی از مقام های نظامی کشور در امر سیاست و انتخابات، این سوگیری ها را نقض صریح و آشکار قانون اساسی و فرمایشات صریح امام خمینی(ره)  می داند که در صورت تکرار و تداوم موجب بی اعتمادی مردم به انتخابات و به خصوص نهادهای نظامی کشور می شود که در بزنگاههای دشوار و سخت باید حافظ منافع ملی و‌ مدافع تمامیت ارضی کشور باشند.

 

شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر