کد خبر: 852109 A

رئیس کل دادگستری استان خوزستان:

رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: در ماجرای آبگرفتی برخی شهرستان های استان، کم کاری برخی مسئولان مشهود بود و دادستان های حوزه های قضایی مربوطه باید برای در این خصوص تشکیل پرونده دهند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام صادق مرادی در سومین همایش فصلی رؤسا و دادستان های عمومی و انقلاب حوزه های قضایی استان، اظهار کرد: پیشگیری از بروز اتفاقات مقدم بر درمان است اما برخی از مسئولان تا چند روز بعد از واقعه نیز در مناطق حضور پیدا نکردند.

وی با بیان این که در نظام اسلامی همه ما مسئولیم، تصریح کرد: شایسته این مردم نیست که یک مسئول بعد از چند یک هفته از این اتفاقات با دستان در جیب در محل حاضر شود و تقصیر را به گردن نهاد یا اداره دیگری بیندازد.

حجت الاسلام مرادی بیان داشت: حضور مقامات قضایی موجب می شود سایر مسئولان احساس وظیفه بیشتری کنند و بدانند دستگاه قضایی به عنوان مدعی العموم در همه مسائل استان حضور مؤثر دارد.

وی با اشاره به اهمیت تکریم ارباب رجوع در حوزه های قضایی، اظهار کرد: کثرت پرونده ها و سختی کار توجیهی برای عدم تکریم مراجعه کنندگان نیست.

مقام عالی قضایی استان همچنین بر افزایش بازدیدهای مؤثر از ندامتگاه های استان و دیدار با زندانیان توسط دادستان های عمومی و انقلاب، گفت: برخی افراد به دلیل بدهی های اندک در زندان هستند که می توان با جلب حمایت های خیرین، این افراد را آزاد و به جامعه برگرداند.

حجت الاسلام مرادی ادامه داد: رسیدگی به حقوق عامه یکی از وظایف مهم قوه قضائیه است که در راستای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی و همچنین کرامت مردم باید به آن توجه ویژه ای شود.

در ادامه این همایش مسئولان قضایی استان به ارائه گزارش از حوزه های فعالیت خود پرداختند.

ابلاغ الکترونیکی بیش از ۸۰ درصد اوراق قضایی در دادسراها و دادگاه های استان و رشد چندبرابری آن نسبت به سال گذشته، افزایش پرونده های مختومه نسبت به مدت مشابه سال قبل، تلاش برای رفع کمبود کادر قضایی و اداری از طریق جذب قضات بومی طی چهار دوره کارآموزی و پیگیری جذب پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۹۶، پیگیری مطالبات مردمی در زمینه حقوق عامه، برگزاری دوره های آموزش داوطلبان داوری و اخذ آزمون از آنان از اقداماتی بود که توسط مسئولان قضایی و اداری در این جلسه مطرح شد.

همچنین در این نشست بر تشکیل واحدهای ارشاد و معاضدت قضایی در حوزه های قضایی استان تأکید شد.

آبگرفتگی اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر